Nowy analityk drużyny Wisły Płock Łukasz Nadolski: Mamy jeszcze dużo meczów do końca sezonu

W tym roku płocka Wisła rozegrała już pięć kolejek. Spotkanie z Lechią w Gdańsku zakończyło się już po wysłaniu numeru do druku, ale biorąc pod uwagę cztery spotkania, bilans nie jest najlepszy. Trzy porażki i jedno zwycięstwo to trochę mało, patrząc na oczekiwania kibiców w Płocku. Pokonanie Cracovii było nie lada wyczynem i nie da się ukryć, że właśnie na takie mecze kibice chętnie będą przychodzić na stadion.

W porównaniu do ubiegłego roku Wisła mocno się zmieniła. I to nie tylko piłkarze, ale także sztab szkoleniowy. Jedną z osób, które dołączyły do ekipy, jest analityk Łukasz Nadolski, znany kibicom z gry w płockim zespole w latach 2010 – 2013.
Zdaniem nowego analityka Wisły, choć walczymy o utrzymanie się w Ekstraklasie, to wcale nie stoimy na straconej pozycji. – Do końca sezonu pozostało sporo spotkań i wiele punktów do zdobycia. Nie ma powodu, żeby już teraz załamywać ręce, choć oczywiście łatwo nie będzie – krótko podsumował osiągnięcia drużyny.
Nie da się ukryć, że wyniki nie są imponujące. Po czterech meczach drużyna dopisała tylko trzy punkty. I choć biorąc pod uwagę okoliczności mecz z Cracovią był niesamowity, na dodatek zwycięski, to jednak Wisła przegrała trzy spotkania. W tym bardzo ważne z bezpośrednim sąsiadem z tabeli Miedzią Legnica.
Przy okazji rozmowy z członkiem sztabu szkoleniowego nie sposób było nie zadać kilka pytań o „kuchnię” piłkarską. Podczas meczu z Miedzią w Legnicy, po stracie bramki, trener Kibu Vicunia otworzył mały kajecik i coś w nim zapisał.
– To co sobie zapisał, niech pozostanie tajemnicą szatni. Ale fakt, trener często notuje sobie sytuacje boiskowe, przede wszystkim z I połowy, by przekazać informacje w przerwie meczu. Tak jak on to widzi, żeby coś poprawić i skorygować, a w emocjach meczowych można o tym zapomnieć.

Jola Marciniak
fot. Wisła Płock

Zobacz kolejny artykuł

6. miejsce Hetmana

Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych W Katowicach rozegrane zostały cztery turnieje w ramach Mistrzostw Polski …