Niezawodny Wojciech Bógdał

Jest w Płocku zawodnik, na którego zawsze można liczyć. W zakończonych niedawno mistrzostwach świata w Egipcie stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając w ten sposób swój trzeci złoty indywidualny medal mistrzostw świata w karierze.
Najmłodszy pilot motoparalotniowej kadry narodowej swój trzeci, złoty indywidualny medal mistrzostw świata zdobył w klasie wózków jednoosobowych. W ten sposób obronił tytuł Slalomowego Mistrza Świata, zdobyty trzy lata temu w Legnicy. Jak napisał na swoim profilu facebook’owym: „Mazurek Dąbrowskiego, który wybrzmiewał w Egipcie, zostanie w mojej pamięci na zawsze”.
Wojciech Bógdał to 24-letni pilot kadry narodowej, którego sponsorem głównym została w tym roku firma PKN ORLEN. Podczas rozegranych w Egipcie zawodów Bógdał po raz trzeci w karierze sięgnął po złoty medal mistrzostw świata.

Złoto dorzucił do zdobytego w maju tego roku w Tajlandii tytułu mistrza świata w konkurencjach klasycznych. Wielkim sukcesem sportowca i najcenniejszym trofeum jest złoty medal na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich – The World Games, które odbyły się w 2017 roku we Wrocławiu.
Tegoroczne Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI – Fédération Aéronautique Internationale) zostały rozegrane w egipskim mieście Fayoum nad jeziorem Qaroun. Organizatorzy wybrali to miejsce ze względu na stabilną pogodę, która ostatecznie okazała się niemałym zaskoczeniem.
Pierwsze dni polskiej kadry narodowej w Egipcie nie pozwoliły na przeprowadzenie treningów ze względu na zbyt silny wiatr. Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się w poniedziałek, ale odpowiednia do przelotów pogoda pojawiła się dopiero od środy.
Spowodowało to kumulację wielu konkurencji w niedługim czasie, co w konsekwencji wpłynęło na dużą intensywność rywalizacji. Ze względu na presję czasu i wysoką temperaturę, zawody były bardzo wyczerpujące.
Na szczęście nie przeszkodziło to polskim pilotom w osiągnięciu świetnych wyników. Oprócz złotego medalu Wojtka Polacy wywalczyli srebro w klasie wózków jednoosobowych, które zdobył kolega z kadry Szymon Winkler oraz brąz w klasyfikacji narodowej.
– To dla mnie to wielkie szczęście stanąć na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Zacięta walka toczyła się do ostatniego przelotu. Dziękuję i gratuluję wszystkim pilotom i trenerom, a także organizatorom. No i oczywiście pragnę przede wszystkim podziękować moim kibicom i sympatykom, których doping czułem w Egipcie bardzo mocno – powiedział po odebraniu złotego medalu i wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego Wojtek Bógdał.

Jol.

Płocczanie wychodzą z grupy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali z wicemistrzem Hiszpanii Abanca Ademar Leon 25:23 (9:10) w …

Pozostajemy liderem grupy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali na wyjeździe z mistrzem Szwajcarii Wacker Thun 25:23 (14:13) …