Niezawodny Wojciech Bógdał

Jest w Płocku zawodnik, na którego zawsze można liczyć. W zakończonych niedawno mistrzostwach świata w Egipcie stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając w ten sposób swój trzeci złoty indywidualny medal mistrzostw świata w karierze.
Najmłodszy pilot motoparalotniowej kadry narodowej swój trzeci, złoty indywidualny medal mistrzostw świata zdobył w klasie wózków jednoosobowych. W ten sposób obronił tytuł Slalomowego Mistrza Świata, zdobyty trzy lata temu w Legnicy. Jak napisał na swoim profilu facebook’owym: „Mazurek Dąbrowskiego, który wybrzmiewał w Egipcie, zostanie w mojej pamięci na zawsze”.
Wojciech Bógdał to 24-letni pilot kadry narodowej, którego sponsorem głównym została w tym roku firma PKN ORLEN. Podczas rozegranych w Egipcie zawodów Bógdał po raz trzeci w karierze sięgnął po złoty medal mistrzostw świata.

Złoto dorzucił do zdobytego w maju tego roku w Tajlandii tytułu mistrza świata w konkurencjach klasycznych. Wielkim sukcesem sportowca i najcenniejszym trofeum jest złoty medal na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich – The World Games, które odbyły się w 2017 roku we Wrocławiu.
Tegoroczne Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI – Fédération Aéronautique Internationale) zostały rozegrane w egipskim mieście Fayoum nad jeziorem Qaroun. Organizatorzy wybrali to miejsce ze względu na stabilną pogodę, która ostatecznie okazała się niemałym zaskoczeniem.
Pierwsze dni polskiej kadry narodowej w Egipcie nie pozwoliły na przeprowadzenie treningów ze względu na zbyt silny wiatr. Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się w poniedziałek, ale odpowiednia do przelotów pogoda pojawiła się dopiero od środy.
Spowodowało to kumulację wielu konkurencji w niedługim czasie, co w konsekwencji wpłynęło na dużą intensywność rywalizacji. Ze względu na presję czasu i wysoką temperaturę, zawody były bardzo wyczerpujące.
Na szczęście nie przeszkodziło to polskim pilotom w osiągnięciu świetnych wyników. Oprócz złotego medalu Wojtka Polacy wywalczyli srebro w klasie wózków jednoosobowych, które zdobył kolega z kadry Szymon Winkler oraz brąz w klasyfikacji narodowej.
– To dla mnie to wielkie szczęście stanąć na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Zacięta walka toczyła się do ostatniego przelotu. Dziękuję i gratuluję wszystkim pilotom i trenerom, a także organizatorom. No i oczywiście pragnę przede wszystkim podziękować moim kibicom i sympatykom, których doping czułem w Egipcie bardzo mocno – powiedział po odebraniu złotego medalu i wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego Wojtek Bógdał.

Jol.
fot. archiwum W. Bógdała

Zobacz kolejny artykuł

Karnety czekają na kibiców

Pierwszy tegoroczny mecz przy Łukasiewicza 34 odbędzie się już 10 lutego. Rywalem Nafciarzy będzie Legia …