Nie ma mocnych na Kamila Fabisiaka

XXV Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach

Sezon tenisistów na wózkach powoli dobiega końca. Jednym z ostatnich akordów tegorocznych zawodów były rozgrywane na kortach przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku XXV Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach. Z dwoma złotymi medalami imprezę zakończył Kamil Fabisiak.
Czołowy płocki zawodnik, reprezentujący SIKT Płock, był faworytem gry pojedynczej i jak się można było spodziewać, szedł w turnieju jak burza. W półfinale na jego drodze stanął kolega klubowy Piotr Jaroszewski, który w ostatniej chwili, z powodu kontuzji, musiał wycofać się z rywalizacji.
Ostatecznie w finale Kamil walczył o tytuł mistrza Polski z Maksymilianem Szarym (DSSN Aktywni Wrocław), który w półfinale pokonał Krzysztofa Kowalewskiego (Warta Poznań) 6/2, 6/7 (4), 6/3.
Ostatni pojedynek gry pojedynczej zakończył się bezapelacyjnym zwycięstwem płocczanina 6/0, 6/1.
Kamil znakomicie radził sobie także w grze podwójnej, w której o medale walczył ramię w ramie z Piotrem Jaroszewskim. Płocczanie w półfinale pokonali parę Kowalewski i Szymon Nowicki (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski) 6/0, 6/1.
W drugiej parze, Adam Kiniowski (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski) grający z Szarym pokonał 7/5, 6/0 Krzysztofa Brezynę (AS Bełchatów) i Jerzego Kulika (SIKT Płock).
W pojedynku finałowym płocka para Fabisiak i Jaroszewski pokonała Kinowskiego i Szarego 6/3, 6/2.

Szkółka tenisowa
SIKT Płock zaprasza chętnych do nauki gry w tenisa. Spotkania odbywają się na kortach na stadionie przy ul. Łukasiewicza 34, a zapisy przyjmowane są pod nr tel. 603 373 310 lub (24) 262 35 82.
Na 8 września SIKT zaplanował spotkanie z młodszymi i starszymi kandydatami na tenisistów ziemnych. Zajęcia oraz pokazowy mecz tenisa odbędą się na Starym Rynku przed ratuszem. Organizatorzy zapewniają sprzęt sportowy i profesjonalną kadrę szkoleniową, także udział w zajęciach szkółki tenisowej, której patronuje Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa.
Chętnych zaprasza Michał Mikuła, najlepszy aktualnie płocki tenisista. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Marcin Wichary rozgrywa ostatnie mecze

Piłkarze ręczni zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek i po przerwie reprezentacyjnej rozpoczną fazę play off. W …