Negocjacje z Escola Varsovia

Najprawdopodobniej 19 maja, a może nieco wcześniej, zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w Ekstraklasie. Chociaż – cytując klasyka – dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe, będzie już wiadomo, jak Wisła zakończy rozgrywki w tym sezonie. Raczej mało jest prawdopodobne, żeby po 30. kolejce płocczanom udało się awansować do górnej ósemki, ale to nie znaczy, że wszystko stracone. Bez względu jednak na zajęte ostatecznie miejsce, już teraz należy myśleć o następnym sezonie – oczywiście w Ekstraklasie.
A od następnego sezonu w każdej drużynie Ekstraklasy będzie musiał występować na boisku przynajmniej jeden młodzieżowiec, czyli na dziś piłkarz urodzony w 1999 roku lub wcześniej. Właśnie dlatego prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski spotkał się na Tarchominie z właścicielem Escola Varsovia Wiesławem Janem Wilczyńskim.
– Pomysł współpracy z Escolą powstał tylko i wyłącznie z tego powodu, że od przyszłego sezonu w każdej drużynie w Ekstraklasie musi grać przynajmniej jeden młodzieżowiec, czyli zawodnik urodzony maksymalnie w 1999 roku lub wcześniej – tłumaczy J. Kruszewski.
I dodaje: – Osoby, które interesują się wszystkimi drużynami Wisły i przychodzą także na mecze rezerw, gdzie grają tylko chłopcy w takim wieku oraz minimalnie starsi – kilku jest z rocznika 1998, wiedzą, jaki jest ten materiał ludzki. Nie chcę absolutnie umniejszać umiejętności naszych chłopców, ale oni często uczestniczą w treningach z pierwszym zespołem i w tej chwili tam nie ma chłopaków na Ekstraklasę. Taka jest niestety prawda. I co my mamy teraz zrobić, skoro wszedł przepis, który wymusza na nas grę w pierwszym zespole młodzieżowca. Dlatego już zaczęliśmy się rozglądać i myśleć nad sprowadzeniem takich piłkarzy „gotowych” do gry z innych klubów.
Może nie wszyscy wiedzą, ale Escola Varsovia ma jeden zespół seniorów, dwie drużyny grające w Centralnej Lidze Juniorów, cztery ekipy w Ekstralidze Mazowsza i pięć w najwyższych ligach dziecięcych.
Z klubu wywodzi się 14 reprezentantów kadr narodowych, licznych reprezentantów kadr wojewódzkich oraz mistrzów Polski z kadrą Mazowsza.

Jol.
fot. Wisła Płock

Zobacz kolejny artykuł

Teraz Ojrzyński

Po porażce 0:1 w meczu z Piastem Gliwice z posadą szkoleniowca pożegnał się Kibu Vikuňa …