fot. Archiwum

Najmłodsi futboliści

Wystartowały rozgrywki Orlen Płockiej Ligi Orlik U-11. Potrwają do wiosny przyszłego roku. Ich organizatorem jest Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, a sponsorem strategicznym PKN ORLEN S.A.
Zmagania młodych futbolistów ruszyły w niedzielę, 18 września. Jesienią tego roku odbędzie się w sumie osiem turniejów, zimą pięć i wiosną 2017 r. – cztery. Turnieje odbywać się będą na obiektach Wisły Płock. W ligowych zmaganiach bierze udział 13 drużyn z okręgu płockiego, m.in. SSM Wisła Płock, Kasztelan Sierpc, Królewscy Płock, Pegaz Drobin, Orkan Sochaczew, FA Płock czy FA Gostynin. W sumie zagra ok. 300 zawodników i zawodniczek.
ORLEN PŁOCKA LIGA Orlik U-11 oprócz aspektów sportowych i wychowawczych ma także ogromny wydźwięk społeczny. To piłkarskie święto. W poprzednich latach na każdy turniej przyjeżdżały całe rodziny, kluby przywoziły po kilka roczników, by dopingować swoich kolegów. Każde spotkanie w lidze jest zawsze pełne emocji, wspaniałych akcji, bramek, parad bramkarskich, a co najważniejsze ogromnej radości dzieci, które biorąc udział w ORLEN PŁOCKIEJ LIDZE Orlik U-11 świetnie się bawią, doskonaląc się w swej ukochanej dyscyplinie i oddając się swojej pasji – piłce nożnej.    (gsz)

* Tekst przygotowano we współpracy z PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Młodzi lekkoatleci z PTT Delta Płock poprawiają wyniki

W mistrzostwach Polski sztafet w Krakowie wystartowała reprezentacja PTT Delta, Sekcja Lekkoatletyczna. Zawodniczki ze sztafety …