Najlepsze siatkarskie drużyny na świecie zagrają w Płocku

nie 26, 27 i 29 listopada rozgrywane będą spotkania grupy A Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. – W turnieju słabych drużyn nie ma, a w Płocku będzie petarda najmocniejszych klubów na świecie. Zaryzykuję stwierdzenie, że takiej imprezy sportowej, o takiej randze i potencjale jeszcze w ORLEN Arenie nie rozgrywano – reklamował imprezę przedstawiciel organizatora mistrzostw Tomasz Cieślik.
Klubowe Mistrzostwa Świata to rywalizacja ośmiu najlepszych drużyn o tytuł najlepszego klubu na całym świecie. Pierwotnie impreza miała się odbyć w Radomiu, ale organizator znalazł się w sytuacji awaryjnej. – Dobrze, że nasze kłopoty związane z inwestycją budowlaną w Radomiu zostały rozwiązane. Wybraliśmy Płock – był to nasz naturalny wybór, bo ORLEN Arena jest najlepszą halą widowiskową na Mazowszu. Bardzo sprawnie udało nam się przenieść tu turniej i za kilkanaście dni kibice będą świadkami wielkiego wydarzenia – twierdzi Tomasz Cieślik.
O awans do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w grudniu w Częstochowie, w ORLEN Arenie walczyć będą: włoski Cucine Lube Civitanova, wicemistrz Włoch i zdobywca Pucharu Włoch, przed rokiem druga drużyna Klubowych Mistrzostw Świata; rosyjskie: 10-krotny mistrz Rosji, triumfator Ligi Mistrzów i broniący tytułu klubowego mistrza świata – Zenit Kazań i nowa siła w rosyjskiej siatkówce Fakieł Nowy Urengoj. Stawkę zamyka mistrz Polski PGE Skra Bełchatów.
Na parkiecie w ORLEN Arenie kibice będą mogli zobaczyć na żywo najlepszych zawodników, z najlepszych drużyn na świecie. – Obok ekipy Skry Bełchatów z pięcioma Polakami, aktualnymi lub byłymi mistrzami świata w składzie, o awans do finału walczyć będzie zdecydowanie najlepszy w ostatnich latach zespół w Europie, czyli Zenit Kazań z moim zdaniem najbardziej efektownie grającym przyjmującym świata – Earvinem Ngapethem oraz atakującym Maksimem Michaiłowem. W drugim rosyjskim zespole jest fantastyczny przyjmujący Jegor Kliuka. Czwartą drużyną jest chyba na dziś najmocniejszy – jeśli chodzi o gwiazdy światowej siatkówki w składzie – wicemistrz i zdobywca Pucharu Włoch Cucine Lube Civitanova. Kibice będą mogli obejrzeć na żywo: przyjmującego Yoandry Leal Hidalgo, środkowych Simona Aties Robertlandego i Dragana Stankovica oraz rozgrywającego Bruno Rozende, który sam zdobył więcej medali mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich niż wszyscy nasi reprezentanci – wyliczał Cieślik.
Mecze w Płocku zostaną rozegrane: 26 listopada, godz. 17.30: PGE Skra Bełchatów (POL) – Cucine Lube Civitanova (ITA), godz. 20.30: Zenit Kazań (RUS) – Fakel Novy Urengoy (RUS), 27 listopada, godz. 17.30: Cucine Lube Civitanova (ITA) – Zenit Kazań (RUS), godz. 20.30: Fakel Novy Urengoy (RUS) – PGE Skra Bełchatów (POL), 29 listopada, godz. 17.30: Fakel Novy Urengoy (RUS) – Cucine Lube Civitanova (ITA), godz. 20.30: PGE Skra Bełchatów (POL) – Zenit Kazań (RUS).

Mamy bilety dla czytelników
Dzięki współpracy z organizatorem imprezy mamy dla kibiców zaproszenia na mecze rozgrywane w Płocku – po pięć sztuk na każdy dzień mistrzostw. Co trzeba zrobić, żeby zdobyć wejściówki?
Znać odpowiedzi na trzy pytania:
1. W Memoriale Huberta Wagnera, rozgrywanym w ORLEN Arenie w 2013 roku, wystartowały cztery drużyny: Polska, Holandia, Rosja i Niemcy. Który zespół wygrał zawody?
2. Która drużyna wygrała ubiegłoroczną edycję Klubowych Mistrzostw Świata?
3. Jakie dwa polskie zespoły wystartują w tegorocznej edycji KMŚ?
Odpowiedzi drogą elektroniczną należy przesłać na adres: jola.marciniak@tp.com.pl we wtorek 21 listopada o godz. 12.00.

Jol.
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Tylko tak dalej!

W minioną sobotę rozegrana została ostatnia seria spotkań rundy zasadniczej Ekstraklasy. Wisła Płock, zajmująca od …