Najnowsze informacje

Najlepsi w lidze bowlingowej

Dominika Przyborowska-Stopa i Łukasz Włodarczyk

W każdą środę, od 22 września do 9 grudnia, rozgrywane były w Płocku mecze ligi bowlingowej. W zawodach wystartowało 50 zawodników w dwóch kategoriach: Masters dla zaawansowanych i Players dla początkujących.
Po rozegraniu 12 kolejek przyszedł czas na ogłoszenie wyników indywidualnej ligi. Rozgrywki i zakończenie sezonu odbyły się w Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii Wisła. – W naszej lidze mógł wystartować każdy chętny, a kobiety i dzieci do lat 16 otrzymywały dodatkowe punkty w eliminacjach, by zachęcić ich do udziału – tłumaczy organizator rozgrywek Mikołaj Liczkowski. – Ta zachęta przyniosła rezultaty. Co prawda tylko jedno dziecko rywalizowało z dorosłymi, ale za to było pięć kobiet, a jedna z nich, Dominika Przyborowska-Stopa wygrała rozgrywki w kategorii Players. Na II miejscu ukończył tę edycję Rafał Piotrowski.
W kategorii Masters zdecydowało się wystartować 10 zawodników. Wśród nich najlepszym okazał się Łukasz Włodarczyk, II miejsce zajął Jarosław Wróbel, a III Sławomir Śliwiński.
– Moja przygoda z kręglami zaczęła się nie od początku istnienia tej kręgielni, ale cztery miesiące później – wyjaśnia mistrz. – Tu stawiałem pierwsze kroki. W pierwszym sezonie grałem w gronie początkujących, bo wszyscy dopiero zaczynaliśmy. Potem mieliśmy okazję pobierać nauki od Przemka Antuszewicza, który przyjeżdżał do Płocka na pokazowe gry, uczył nas, wprowadzał w tajniki bowlingu, zachęcał do gry. Efekty widać, bo w poprzednim sezonie było 12 osób, teraz grało 50.
Łukasz trenuje trzy razy w tygodniu, zazwyczaj po dwie godziny. Zwyciężył w rozgrywkach, dzięki strike’om. Maksymalnie w jednej kolejce można było ich uzyskać 12, jemu udało się zrzucić wszystkie kręgle 9 razy z rzędu. O jego zwycięstwie zadecydowały cztery ostatnie kolejki, kiedy, jak sam mówi, miał przebłysk formy. Wcześniej grał średnio, zajmował miejsce w środku stawki. Tytuł Masters wywalczył rzutem na taśmę w ostatniej kolejce.
Następna edycja rozgrywek planowana jest w połowie lutego. Poinformujemy wcześniej czytelników o jej rozpoczęciu, o zasadach, a potem przedstawiać będziemy wyniki rywalizacji.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Brąz Martyny Lewandowskiej w skoku wzwyż

Płocka lekka atletyka doczekała się pierwszego w swojej historii medalu w kategorii seniorów. Jego zdobywcą …

Znowu ogromny niedosyt

Niemal 12 tys. kibiców obejrzało na stadionie w Zabrzu spotkanie, w którym dominowała Wisła Płock …