Najlepsi w Amber Cup

Drużyna Wisły Płock w składzie: Thomas Dähne, Bartłomiej Gradecki (bramkarze) oraz Patryk Stępiński, Arkadiusz Reca, Igor Łasicki, Adam Dźwigała, Paul Pirvulescu, Damian Rasak, Jakub Łukowski, Damian Piotrowski, Krystian Ogrodowski i Konrad Michalak wygrała turniej Amber Cup 2018. Nafciarze po wyjściu z grupy pokonali Lechię Gdańsk i awansowali do finału. Tam wygrali z Miedzią Legnica 4: 2. Najlepszym bramkarzem rozgrywek został wybrany nowy bramkarz płockiej drużyny, Niemiec Thomas Dähne.
Płocczanie bój o zwycięstwo rozpoczęli od porażki z Fabryką Futbolu aż 0: 4, po golach Bartosza Ławy, Michała Janota, Seweryna Michalskiego i ponownie Ławy, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu.
Przed drugim spotkaniem jedno było pewne. By liczyć się w turnieju, trzeba wygrać. Pojedynek ze Śląskiem Wrocław rozpoczął od gola Damian Piotrowski, wyrównał Adrian Młynarski, ale Wisła szybko odpowiedziała skutecznym strzałem Jakuba Łukowskiego. Wynik na 3: 1 ustalił Konrad Michalak. Zwycięstwo nie dało pewności, że Wisła znajdzie się na dalszym etapie rozgrywek. Piłkarze na trybunach czekali na rozstrzygnięcie decydującego o awansie spotkania pomiędzy Śląskiem Wrocław a Fabryką Futbolu.
Ostatecznie, ku uciesze około setki płockich kibiców, w ostatnim meczu fazy grupowej Śląsk uległ Fabryce 1: 2, co dało awans do dalszej fazy Wiśle i Fabryce.
W półfinale Wisła zmierzyła się z Lechią Gdańsk. Płocczanie po niezwykłe emocjonującym widowisku, zakończonym wynikiem 4: 3 dla Nafciarzy, znaleźli się w finale.
Pierwszego gola w meczu zdobył Adam Chrzanowski. Wisła odpowiedziała bramkami Damiana Rasaka i Jakuba Łukowskiego. Ale gdańszczanie nie zamierzali odpuszczać. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Żukowski, doprowadzając do remisu. Potem świetną akcję Arkadiusza Recy skutecznie wykończył Damian Rasak i choć odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna – z rzutu wolnego wyrównał Patryk Lipski – to ostatecznie, po golu Michalaka, Nafciarze schodzili do szatni bardzo zadowoleni.
W drugim półfinale Miedź Legnica spotkała się z Fabryką Futbolu i tu także nie brakowało emocji. Najpierw Miedź zdecydowanie prowadziła 3: 0, ale tuż przed końcem spotkania zawodnicy Fabryki strzelili dwie bramki. Do siatki trafili Olgierd Moskalewicz i Bartosz Ława. Na więcej nie było ich już stać i pozostała im walka o III miejsce.
Pojedynek o najniższy stopień podium był pełen emocji i pięknych bramek. W sumie padło ich aż 10. Widowiskowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 6: 4 Fabryki Futbolu. Gospodarze musieli zadowolić się IV miejscem.
W finale spotkały się dwie drużyny, zwycięzcy półfinałów: płocka Wisła i Miedź Legnica. Od początku turnieju widać było wyraźnie, że Nafciarze rozkręcają się z pojedynku na pojedynek i to dało efekt.
Wystarczyły cztery minuty, by Nafciarze pokazali, która drużyna jest najlepsza w tegorocznym Amber Cup. Festiwal bramek rozpoczął w 1. min Jakub Łukowski, w 2. min strzelił Arkadiusz Reca, a w 4. na 3: 0 wynik ustalił Konrad Michalak. Ostatecznie Miedź zdołała strzelić dwie bramki, bo przyznać trzeba, że płocczanie bardziej się bronili, niż atakowali, ale to nie wystarczyło, by wydrzeć zwycięstwo ekipie Jerzego Brzęczka.
Zwycięstwo w turnieju to nie jedyny sukces płockiej drużyny. Debiutujący w barwach Wisły Thomas Dähne został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. MVP zawodów został najlepszy strzelec – Bartosz Ława.
Po sukcesie piłkarze Wisły wrócili do Płocka, gdzie do 13 stycznia będą trenować, przygotowując się do rundy wiosennej na własnych obiektach. Potem jadą na 6-dniowe zgrupowanie do Cetniewa, zakończone 18 stycznia meczem z Gryfem Wejherowo.
Płoccy kibice na żywo w akcji będą mogli zobaczyć drużynę dopiero 3 lutego, kiedy na stadionie przy ul. Łukasiewicza 34 zagrają pojedynek z Arką Gdynia. 9 lutego odbędzie się również w Płocku inauguracja spotkań ligowych. O godz. 18.00 podopieczni Jerzego Brzęczka podejmować będą Górnika Zabrze.

fot. Wisła Płock

Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Na podium zagraniczne zespoły

Z udziałem 12 drużyn mężczyzn i kobiet przed płockim ratuszem rozegrany został kolejny turniej o …

Zwyciężył Dream Team

Do redakcji przyszedł list, pod którym podpisali się: Karol Czerwiński, Klaudiusz Wysibirski, Bartosz Kominek, Szymon …