Mustangs Płock zadowoleni z przebiegu sezonu

Zakończył się sezon rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Co prawda płocczanie mogą pochwalić się znakomitym sezonem zasadniczym, ale mimo odpadnięcia z fazy play off, są zadowoleni z osiągniętego wyniku. Byli blisko sukcesu, ale okazało się, że rywale byli zbyt silni. Na pocieszenie otrzymali informację, że siedmiu płocczan otrzymało powołania do kadry narodowej U-19.
Płocczanie znakomicie spisywali się w rozgrywkach sezonu zasadniczego tegorocznej edycji Topligi, gdzie wygrali wszystkie kolejne spotkania. Zajęli I miejsce w rozgrywkach, prezentując w każdym ligowym pojedynku poziom o klasę wyższy od rywali.
Zawodnicy zgodnie twierdzą, że był to sukces całej drużyny, która stworzyła świetny kolektyw, ale po cichu dodają, że pierwszoplanowym bohaterem był rozgrywający, Willie Sheird. Amerykanin imponował pewnością siebie, spokojem, niekiedy rzucając w ostatnim możliwym momencie.
Znakomita passa drużyny zakończyła się w drugim spotkaniu w ramach rundy Dzikich Kart Topligi. Mustangi, które przez sezon zasadniczy przeszli jak burza, tym razem nie podołali wyzwaniu odnosząc pierwszą przegraną w tym roku i to ich rywal, Husaria Szczecin wystąpiła w półfinale rozgrywek.
Ostatnie spotkanie w tym sezonie główny trener Paweł Kęsy podsumował. – Husaria była perfekcyjnie przygotowana do tego meczu, o czym świadczy brak pomysłu na grę naszej formacji ataku. Każda nasza zagrywka była czytana jeszcze przed akcją i zabrakło elementu zaskoczenia, który mógłby nadać nam rozpędu. Uczulałem i mówiłem swoim zawodnikom, aby wyzbyli się z siebie jakiekolwiek tremy, zdenerwowania, ale pewne rzeczy są silniejsze. To dla nas kolejny etap, który jest nam niezbędny w dalszym, poprawnym rozwoju, bo takie pojedynki uczą najwięcej. Musimy uznać klasę i wyższość przeciwnika, który był od nas wyraźnie lepszy, pod każdym względem. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tego meczu nie dało się wygrać. Szczecinianie w takiej dyspozycji mogą walczyć z każdym, a my musimy pracować dalej.
W ten sposób seniorzy Mustangs Płock zakończyli sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Mimo że ulegliśmy Husarii i odpadliśmy w fazie play-off, to jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całego sezonu. Obecnie rozpoczęliśmy przygotowania do nowego, juniorskiego, który rozpocznie się we wrześniu. Cały czas rekrutujemy zawodników, czekamy na chłopaków poniżej 19 roku życia. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, od godz 18.00 na orliku przy ul. Chopina – zaprasza trener.
Przed tygodniem do klubu dotarła bardzo dobra wiadomość. Aż siedmiu zawodników drużyny Mustangów zostało powołanych do kadry narodowej U-19, gdzie funkcję jednego z trenerów pełni Paweł Kęsy.
Powołania otrzymali: Sebastian Terebiński, Igor Gierski, Hubert Piórkowski, Kacper Bogdański, Mateusz Ignasiak, Jakub Jankowski i Maciej Szymański. Wszyscy są wyszkoleni w Płocku, a ich przygoda z futbolem amerykańskim rozpoczęła się od rekrutacji.
Okres przygotowawczy do rozgrywek juniorów rozpoczął się w poniedziałek, trener wraz z zawodnikami pojechał na zgrupowanie kadry narodowej do Cetniewa.

Jol.
fot. Mustangs Płock

Zobacz kolejny artykuł

Młodzi lekkoatleci z PTT Delta Płock poprawiają wyniki

W mistrzostwach Polski sztafet w Krakowie wystartowała reprezentacja PTT Delta, Sekcja Lekkoatletyczna. Zawodniczki ze sztafety …