Medaliści z wizytą u prezydenta

Podczas 51. Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych, które rozegrane zostały w litewskim Kownie, reprezentacja Płocka wywalczyła trzy medale. Wszystkie zdobyli pływacy KP MZOS Płock: Natalia Kryszkowska, Maja Jaworska, Alan Mikołajczyk i Jakub Wyborski.
Multimedalistką imprezy była Natalia Kryszkowska, która wróciła z trzema krążkami. Wywalczyła: złoto na 400 metrów stylem dowolnym, brąz na 200 metrów kraulem oraz brąz w sztafecie mieszanej 4×100 metrów stylem dowolnym, w której popłynęła z: Mają Jaworską, Alanem Mikołajczykiem i Jakubem Wyborskim.
– Chcę wam pogratulować sukcesów. Na spotkaniu płockiej reprezentacji przed wyjazdem do Kowna tylko was nie było, trenowaliście na zgrupowaniu. Jak widać, efekty były, bo zdobyliście medale. Mam nadzieję, że to pierwszy etap waszej kariery i ta przygoda będzie motywować do treningów i osiągania coraz lepszych wyników – rozpoczął spotkanie z medalistami prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Wszyscy płocczanie poprawili swoje życiowe wyniki, a za start w sztafecie cała czwórka stanęła na podium.
Młodzi pływacy opowiadali o starcie w zawodach, nowo poznanych kolegach i wrażeniach z Kowna. Wszyscy sportowcy biorący udział w Igrzyskach mieli okazję zwiedzić miasto ostatniego dnia zawodów.
– Kowno jest bardzo ciekawie położone, hala sportowa znajduje się na wyspie, do której jest dojazd z dwóch stron rzeki. Bardzo oryginalny obiekt, nawet trudno porównać Kowno z Płockiem, bo to dużo większe miasto, liczy 330 tys. mieszkańców, z wieloma zabytkami, dopiero teraz odbudowywane. Obok nas, z Polski były tam grupy z Torunia i Wrocławia, miast partnerskich Kowna oraz z Leszna – opowiadali.
Najbardziej wspominali dyskotekę w pianie, którą przygotowali organizatorzy. – To była świetna zabawa. Maszyna wytwarzała pianę, grała muzyka, a my tańczyliśmy. To był doskonały sposób na odreagowanie po trudach startu w Igrzyskach – zapewniała Natalia.
Płock uczestniczył w Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych już po raz dwudziesty trzeci. Impreza w Kownie odbywała się w dniach 4–9 lipca 2017 roku. Wzięły w niej udział delegacje z 88 miast z 34 krajów całego świata, łącznie ok. 1500 młodych sportowców w wieku 12–15 lat i trenerów. Udział płockich zawodników w imprezie był sponsorowany przez Urząd Miasta Płocka i PKN ORLEN.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Młodzi lekkoatleci z PTT Delta Płock poprawiają wyniki

W mistrzostwach Polski sztafet w Krakowie wystartowała reprezentacja PTT Delta, Sekcja Lekkoatletyczna. Zawodniczki ze sztafety …