fot. archiwum

Medale UKS Shuriken

Reprezentacja UKS Shuriken ze Staroźreb uczestniczyła w Mikołajkowym Otwartym Pucharze Polski karate tsunami dla dzieci, który odbył się w Starym Mieście koło Konina. W barwach klubu wystąpiło 15 zawodników i zawodniczek startujących w 5 konkurencjach.
Klubowa drużyna wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium w klasyfikacji zespołowej, a zawodnicy zdobyli kilkanaście medali w swoich kategoriach wiekowych.
Najwięcej zawodników startowało w sumo-grapling, czyli konkurencji polegającej na stosowaniu dźwigni, rzutów, podcięć i siłowaniu się; semi-kontakcie, czyli wolnej walce w ochraniaczach oraz szermierce na pałki piankowe. Dzieci startowały także w układach technik renraku-waza. Jest to jedna z trudniejszych konkurencji, ponieważ sędziowie oceniają czystość techniczną.
W zawodach uczestniczyło 80 zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 16 lat, startujących w czterech kategoriach wiekowych. Uczestnicy byli dodatkowo podzieleni na 8 grup wagowych. Niektóre walki były bardzo zacięte, o czym mogą świadczyć dogrywki ze względu na wyrównany poziom startujących. Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie technicznym i organizacyjnym. Dzieci miały zapewniony posiłek oraz opiekę medyczną. Były to trzecie zawody w tym roku, w których uczestniczył klub.
Zawodnicy UKS Shuriken zajmując III miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyli puchar, zaś najlepsi oprócz medali dostali również paczki od Mikołaja, który przywitał się z dziećmi na koniec zawodów.
Drużynę Klubu Shuriken ze Staroźreb reprezentowali: Julia Gapińska, Natalia Rozkosz, Ola Zaborowska, Ola Lipińska, Zuzanna Nowak, Zuzanna Czyżewska, Filip Fronczak, Konrad Arciński, Makary Janczewski, Jakub Górecki, Norbert Marcinkowski, Oliwier Grabowski, Adam Tręmiński, Kacper Tomczak, Adaś Kowalewski. Opiekunami byli: Katarzyna Nowak oraz instruktorzy: Bogdan Pepławski i Artur Marcinkowski. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nie dali szans rywalom

Znakomicie to za małe słowo, by określić sobotni występ płockich piłkarzy ręcznych przed własną publicznością. …

Wychowałem się na płockiej ziemi…

Z trenerem Wisły Płock, Dariuszem Dźwigałą, w przerwie na reprezentację rozmawia Jola Marciniak – Poprosiłam …