Najnowsze informacje

Po medal w World Game

Od nowego roku trenerem reprezentacji polskiej drużyny piłki ręcznej plażowej został dobrze znany kibicom szkoleniowiec SPR Wisły Płock – Krzysztof Kisiel. Niedawno płocczanin zdał ostatnie egzaminy i otrzymał certyfikat EHF Master Coach.
Do tej pory Krzysztof Kisiel był tylko sympatykiem tej dyscypliny sportu, ale po otrzymaniu propozycji zdecydował się podjąć wyzwanie.
– Piłka ręczna jest mi bardzo bliska, a ta plażowa niewiele różni się od halowej – tyle że gra się na piasku, ale umiejętności trzeba mieć podobne. W Płocku jest drużyna BHT Auto Forum Petra Płock, najlepsza ekipa w kraju, która zgarnia w kategorii seniorów i juniorów wszystkie możliwe trofea. Seniorzy są także czwartą drużyną klubową w Europie. Trudno się dziwić, że Związek szukał szkoleniowca w mieście, w którym ta dyscyplina, także w odmianie plażowej, jest najpopularniejsza – tłumaczył.
Każdy trener marzy o tym, żeby prowadzić drużynę narodową. Taką szansę otrzymał płocki szkoleniowiec i zamierza ją wykorzystać. Najważniejszym wydarzeniem przyszłego roku, podczas którego plażowicze będą mogli udowodnić, że są w czołówce światowej, będą rozgrywane we Wrocławiu w lipcu World Game.
– Do Wrocławia przyjadą najlepsze drużyny z całego świata. Plażówka na razie nie jest dyscypliną olimpijską, ale jeśli pokaże się z dobrej strony, zainteresuje działaczy PKOl, to kto wie, może nasi najmłodsi adepci za kilka lat powalczą o medale Igrzysk. Na razie musimy przygotować się do tej najważniejszej, przyszłorocznej imprezy – mówił po ogłoszeniu decyzji ZPRP.
Do tej pory istniały reprezentacje piłki ręcznej plażowej, ale nie odnosiły sukcesów na imprezach międzynarodowych. Jednym z powodów był brak porozumienia między ówczesnym trenerem kadry narodowej a szkoleniowcami zespołów Super i I Ligi, gdzie na co dzień trenują niemal wszyscy reprezentanci.
– Od tego zacznę, będę rozmawiał z trenerami macierzystych klubów. Jest 20 piłkarzy ręcznych w szerokiej kadrze, z nich zostaną wybrani ci, którzy wystąpią w World Game we Wrocławiu. Mam nadzieję, że najlepszych uda mi się zwołać w terminach na reprezentację na konsultacje szkoleniowe, że dostaną zgodę ze swoich klubów i powalczymy. Najważniejsze, to się dogadać, bo wiem, że były z tym problemy – zapowiedział.
Pierwsze konsultacje szkoleniowe planowane są w marcu i kwietniu. Z szerokiej 20-osobowej kadry zostanie wybrana reprezentacja na igrzyska sportów nieolimpijskich we Wrocławiu. W tym gronie powinno znaleźć się kilku zawodników, wychowanków płockiej Wisły. O szczegółach będziemy informować czytelników. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Brąz Martyny Lewandowskiej w skoku wzwyż

Płocka lekka atletyka doczekała się pierwszego w swojej historii medalu w kategorii seniorów. Jego zdobywcą …

Znowu ogromny niedosyt

Niemal 12 tys. kibiców obejrzało na stadionie w Zabrzu spotkanie, w którym dominowała Wisła Płock …