Łatwe zwycięstwo

Płocczanie dość łatwo pokonali w 7. kolejce PGNiG Superligi Zagłębie Lubin i z kompletem wygranych punktów na koncie przewodzą w tabeli pomarańczowej. Prawdziwy ligowy sprawdzian czeka ich w środę. O godz. 18.30 rozpocznie się w ORLEN Arenie pojedynek z PGE Vive Kielce.
Pojedynek rozpoczął się od popisów bramkarzy obu drużyn, Adama Morawskiego i Jakuba Skrzyniarza, którzy przez dobrych kilka minut mieli zerowe konto. Z niemocy strzeleckiej pierwsi wyzwolili się Nafciarze, którzy prowadzili 4: 0, a potem dołączyli do nich Miedziowi, którzy częściej tracili, niż zdobywali gole.
W 14. min przewaga płocczan była już duża, prowadzili bowiem 9: 2. I w tym momencie po raz drugi poprosił o czas trener Zagłębia – Bartłomiej Jaszka. Tym razem reprymenda pomogła, gospodarze się przebudzili i w 21. min było już tylko 7: 11. W 26. min płocczanie wygrywali 16: 7, a gospodarze mieli coraz mniej szans na zdobycie choćby punktu.
Po przerwie ORLEN Wisła tylko potwierdziła swoją wyższość, zwiększała przewagę z minuty na minutę, ostatecznie wygrywając 36: 21. Prawdziwe emocje ligowe czekają kibiców w środę. Stawką pojedynku będzie I miejsce w tabeli grupy zbiorczej.
ORLEN Wisła: Morawski, Wichary – Mihić 6, T. Gębala 2, Obradović 4, Toledo 2, Ghionea 10, M. Gębala 2, Krajewski 5, Ivić 2, Źabić 1, Duarte 1, Wołowiec 1.
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Bondzior 1, Przysiek, Mrozowicz 2, Kużdeba 2, Pawlaczyk 1, Gębala, Szymyślik, Czuwara 3, Pietruszko 3, Dawydzik 2, Mollino 2.

5 biletów dla czytelników
Hala podczas środowego spotkania powinna pękać w szwach. Mamy nadzieję, że kibice nie zawiodą i będą z całych sił pomagać płockiej drużynie w zdobyciu kompletu punktów.
Jeśli ktoś nie ma jeszcze biletu na świętą wojnę, to zapraszamy do wspólnej zabawy, bo mamy ich 5 do rozdania. Wystarczy we wtorek, o godz. 13.00 zadzwonić do redakcji pod numer (24) 262 55 88 i odpowiedzieć na pytanie:
Kto jest kapitanem płockiej drużyny?
Pięć pierwszych osób, które dodzwonią się do redakcji i poprawnie odpowiedzą, otrzyma od nas bilety. Zapraszamy.

Jol.

Orlen Wisła bez niespodzianek

W pierwszym tegorocznym tygodniu z Superligą Orlen Wisła, zgodnie z przewidywaniami i oczekiwaniami, wygrała dwa …