Kolejny, ósmy tytuł mistrzowski na koncie Martyny

W przyszłym roku Tokio będzie stolicą światowego sportu. Przez kilka tygodni na stadionach stolicy Japonii i wielu sąsiednich miast o medale Igrzysk Olimpijskich walczyć będą najlepsi sportowcy z całego świata. Być może wśród nich będzie też płocczanka – Martyna Lewandowska.
Martyna Lewandowska, wychowanka trenera Mirosława Nisztora, reprezentująca Miejsko – Ludowy Klub Lekkoatletyczny Płock, uczennica III klasy V Liceum Ogólnokształcącego w Płocku, bardzo się stara, by znaleźć się w gronie kadry narodowej na największej i najbardziej prestiżowej sportowej imprezie świata.
Jak pokazują wyniki, jest na najlepszej drodze, by spełnić swoje marzenie i zadebiutować w Igrzyskach. Przynajmniej na razie jest jedyną kandydatką z Płocka do reprezentacji Polski na wyjazd do Tokio.
Swoją znakomitą formę płocczanka potwierdziła w Toruniu, gdzie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek w lekkiej atletyce, czyli pierwszy ważny start w rozpoczynającym się sezonie. Martyna Lewandowska nie dała żadnych szans rywalkom i zdobyła złoty medal w skoku wzwyż, uzyskując bardzo dobry wynik 178 cm.
W Toruniu podopieczna trenera Mirosława Nisztora rozpoczęła konkurs od wysokości 165 cm i jak oczekiwali obserwatorzy, zaliczyła ją w pierwszej próbie. Następne wysokości to 170 cm i 174 cm, także zostały osiągnięte za pierwszym razem.
Kolejna wysokość – 176 cm – przysporzyła płocczance trochę problemów, ale została zaliczona w drugiej próbie. Do tej wysokości dotarły już tylko dwie zawodniczki, Martyna oraz Wiktoria Miąso z Resovii Rzeszów.
Następną wysokość – 178 cm – Martyna ku swojej ogromnej radości zaliczyła w pierwszej próbie, a rywalka miała spore problemy. Trzykrotnie strąciła poprzeczkę, co dało zwycięstwo w konkursie zawodniczce z Płocka.
Warto dodać, że tytuł Mistrzyni Polski juniorek z Torunia jest piątym takim tytułem, który Martyna zdobyła w czasie pięciu lat treningów. Koniecznie trzeba w tym miejscu przypomnieć, że w roku 2018 płocczanka zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek i jest ósmą zawodniczką na świecie w kategorii juniorek. Te osiągnięcia dały jej nominację do tytułu Sportowca 2018 roku.
– Wyniki bardzo cieszą, ponieważ w przyszłym roku są Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a Martyna jest naszą jedyną nadzieją z Płocka, która może wystartować w barwach reprezentacji Polski. Celem zawodniczki w tym roku jest uzyskanie minimum na Mistrzostwa Europy i walka tam o medale – tłumaczy trener Martyny Mirosław Nisztor.
Na co dzień Martyna chodzi do V LO w Płocku do klasy trzeciej i bardzo dobrze godzi naukę z treningami. Ponieważ często wyjeżdża na zgrupowania kadry narodowej, korzysta z pomocy nauczycieli liceum, którzy pomagają jej uzupełniać program nauczania po powrocie z obozów.
Wyniki sportowe Martyna może poprawiać dzięki pomocy finansowej Fundacji Orlen-Dar Serca, UM Płock, MOSIR Płock i firmie Hedea.

Jol.
fot. archiwum

Zobacz kolejny artykuł

Piłkarze ręczni wracają do gry

Najpierw Piotrkowianin Po przerwie na reprezentację wracają do gry piłkarze ręczni Superligi. Przypomnijmy, że pierwsza …