Karol Angielski zawodnikiem Wisły

Występujący w ostatnim sezonie w Piaście Gliwice Karol Angielski podpisał kontrakt z Wisłą Płock. 22-letni napastnik związał się z Nafciarzami trzyletnią umową i do drużyny Jerzego Brzęczka dołączył na zasadzie wolnego transferu.
Młody atakujący karierę rozpoczął w Koronie Kielce. Zadebiutował tuż przed 17. urodzinami, a gdy tylko uzyskał pełnoletność, związał się ze Śląskiem Wrocław, gdzie spędził sezon 2014/2015, a potem z Piastem Gliwice, skąd został wypożyczony do Zawiszy Bydgoszcz.
Oprócz kariery ligowej, rozwijała się jego kariera reprezentacyjna. Zaliczał występy w U-18, U-19 i U-20.
Na swoim koncie ma także bardzo udany pobyt w I-ligowej Olimpii Grudziądz, gdzie szybko znalazł sobie miejsce w podstawowej jedenastce. A ponieważ do bramki rywali trafiał regularnie, został powołany do młodzieżówki, prowadzonej przez Czesława Michniewicza.
Znakomicie rozwijającą się karierę przerwała kontuzja odniesiona 6 maja 2017 w starciu 29. kolejki przeciwko Wigrom Suwałki. W doliczonym czasie gry Vaclav Cverny przypadkowo kopnął Karola w głowę, a po serii badań w szpitalu stwierdzono u niego złamanie kości czołowej, pękniętą zatokę oraz wstrząs mózgu.
W poprzednim sezonie, po operacji oraz okresie rehabilitacji, przygotowania do nowego sezonu Karol rozpoczął z Piastem Gliwice, z którym występował od pierwszej kolejki. Nie zawsze dostawał szansę na grę, ale tę 9 grudnia w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław zapamięta na dłużej, bo wtedy zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie.
Łącznie w barwach Piasta Gliwice rozegrał 30 spotkań, strzelił 2 gole, zaliczył 2 asysty. Teraz został Nafciarzem i ma nadzieje wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Karol będzie rywalizować z Oskarem Zawadą i jeszcze jednym napastnikiem, którego nazwisko powinniśmy poznać do końca czerwca.

Jol.
fot. archiwum Wisły Płock

Zobacz kolejny artykuł

Płocczanie wychodzą z grupy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali z wicemistrzem Hiszpanii Abanca Ademar Leon 25:23 (9:10) w …

Pozostajemy liderem grupy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali na wyjeździe z mistrzem Szwajcarii Wacker Thun 25:23 (14:13) …