IX Turniej Piłki Ręcznej Kibiców im. Tomka Kaszanka

Dwa tygodnie po zakończeniu rozgrywek w ekstraklasie piłki ręcznej, zgodnie z kilkuletnią tradycją, odbędzie się IX Turniej Piłki Ręcznej Kibiców im. Tomka Kaszanka. Płockie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej zaprasza drużyny oraz kibiców 16 i 17 czerwca na salę sportową ZST „70”.
– Turniej jest organizowany ku pamięci naszego kolegi, wiernego kibica Wisły, który odszedł od nas blisko 12 lat temu w wyniku tragicznego wypadku. Dlatego właśnie jego imieniem nazwaliśmy kibicowskie rozgrywki – tłumaczy prezes PSSPR Krzysztof Jarosz.
Tradycyjnie w zawodach brały udział drużyny męskie, a w tym roku organizatorzy postanowili zaprosić do udziału także panie. Planują, aby w ramach turnieju zagrało osiem drużyn męskich, podzielonych na dwie grupy i sześć żeńskich. Początek wyznaczono na 16 czerwca, mecze finałowe rozegrane zostaną w niedzielę.
– Do udziału w turnieju zapraszamy tradycyjnie wszystkich fanów szczypiorniaka, którzy chcą się sprawdzić w sportowej rywalizacji, spotkać się w nieco innych warunkach niż mecz naszej drużyny lub po prostu miło spędzić czas w gronie ludzi, dla których handball jest czymś więcej niż grą – zachęca Krzysztof Jarosz.
Podczas turnieju wedle tradycji zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, które potem zostaną przeznaczone na rehabilitację Jana Kurpa.
Po sobotniej części turnieju uczestnicy pojadą autobusem Komunikacji Miejskiej na cmentarz komunalny, gdzie zostaną złożone kwiaty na grobie Tomka, a potem na cmentarz na Radziwiu. Spoczywa tam drugi kibic, także Tomek. Tradycyjnie po turnieju uczestnicy spotkają się także przy grillu i muzyce.
Zgłoszenia wstępnego można dokonać elektronicznie pod adresem handball.fans@wp.pl.
Zespoły powinny składać się z 10 – 12 zawodników, a wpisowe do turnieju wynosi 250 zł od zespołu. Udział jest dobrowolny, a najważniejszą zasadą jest, by wszyscy dobrze się bawili.
W imprezie udział mogą wziąć tylko pełnoletni zawodnicy i zawodniczki, nie zrzeszeni w żadnym klubie ani drużynie występującej w regularnych rozgrywkach. Niedozwolony jest udział byłych zawodników, których kariera obejmowała występy w ekstraklasie, I i II lidze.
O losowaniu i szczegółowym planie turnieju poinformujemy po zakończeniu zapisów.
Tygodnik Płocki jest patronem medialnym turnieju kibiców.

Jol.
fot. Rafael Dominik

Zobacz kolejny artykuł

6. miejsce Hetmana

Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych W Katowicach rozegrane zostały cztery turnieje w ramach Mistrzostw Polski …