Grand Prix dla wrocławian

Ruch AZS Politechnika Wrocławska zwyciężył w finałowym turniej drużynowego Grand Prix Polski w brydżu sportowym. W płockiej imprezie wystartowało dwanaście najlepszych polskich teamów brydżowych. Płocczanie – „Interbud Jarosław Szczygieł” nie zdołali wyprzedzić żadnego rywala, ale już udział w finale należy ocenić wysoko.
W brydżu, w przeciwieństwie do innych dyscyplin sportu, wygrywają … działacze. W składzie zwycięskiego teamu grał Stanisław Gołębiowski, na co dzień wiceprezes Polskiego Związku Brydża Sportowego. Dzielnie wspierali go Bartosz Chmurski, Włodzimierz Starkowski i Piotr Tuszyński. Drugie miejsce zajęła drużyna Zawada, a trzecie Vitas. Zwycięzcy rozkręcali się w miarę turnieju. W fazie grupowej o włos wyprzedzili rywali, w półfinale jednym rozdaniem ograli team Ilczuka, za to w najważniejszym boju zmiażdżyli team Zawady.
Występ płocczan trudno uznać za udany, ale za to nasi brydżyści świetnie spisali się organizacyjnie. W opinii uczestników, wśród których było kilkunastu medalistów Mistrzostw Świata i Europy, turniej nie odbiegał poziomem od imprez najwyższej rangi. Spory w tym udział Urzędu Miasta Płocka bez wsparcie którego przygotowanie imprezy nie byłoby możliwe. Wysoka ocena organizacji pozwala wierzyć, że kolejne finały również odbędą się w Płocku.
Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Nie dali szans rywalom

Znakomicie to za małe słowo, by określić sobotni występ płockich piłkarzy ręcznych przed własną publicznością. …

Wychowałem się na płockiej ziemi…

Z trenerem Wisły Płock, Dariuszem Dźwigałą, w przerwie na reprezentację rozmawia Jola Marciniak – Poprosiłam …