Garmin Iron Triathlon 2019 rozpocznie się w Płocku

Po raz trzeci na rynku Starego Miasta w Płocku gościć będziemy zawodników, którzy wezmą udział w Garmin Iron Triathlon 2019. W pierwszym roku przygody z imprezą sportowcy kończyli zmagania przed ratuszem. Przed rokiem, tak jak i teraz, ruszą na trasę pierwszego triathlonu, a potem następnych.
Tylko do 28 lutego obowiązują niższe opłaty startowe na zawody w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon 2019. Zmiana dotyczy wszystkich lokalizacji i dystansów, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i w rywalizacji sztafet.
Od 1 marca wpisowe wzrośnie: na dystansie 1/2 IM z 250 zł na 275 zł, na dystansie 1/4 IM z 200 zł na 225 zł, na dystansie 1/8 IM z 150 zł na 160 zł, na dystansie 1/2 IM w rywalizacji sztafet z 400 zł na 425 zł, na dystansie 1/4 IM w rywalizacji sztafet z 350 zł na 375 zł, a na dystansie 1/8 IM w rywalizacji sztafet z 300 zł na 310 zł.
Szczegóły można znaleźć w zakładkach „OPŁATY” przypisanych do każdej lokalizacji, na stronie internetowej www.irontriathlon.pl.
Do inauguracji cyklu, który w tym roku zaplanowano na 26 maja, pozostały dokładnie trzy miesiące. Listy startowe systematycznie się zapełniają, warto zatem zapisać się już teraz i skorzystać z najniższego wpisowego.
Zainteresowanym przypominamy, że w tym roku w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon zawodnicy będą mogli rywalizować w dziewięciu lokalizacjach. Do wyboru będą trzy dystanse: 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM. Wyjątkiem będzie Ślesin, w którym triathloniści będą mogli wystartować na jednym z dwóch dystansów: 1/8 IM oraz 1/4 IM.
Na każdym z nich będzie można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.
Tradycyjnie już, triathlonowi będą towarzyszyły zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi będą mogli wystartować w biegach na dystansach 200, 500 lub 1000 m, na które również można się już zapisywać.
Tegoroczny cykl odbędzie się już po raz ósmy, co oznacza, że jest najstarszym cyklem zawodów triathlonowych w Polsce. Sezon rozpocznie się w Płocku 26 maja, a potem zawodnicy będą rywalizować w Ślesinie 9 czerwca, Augustowie 16 czerwca, na Stężycy 29 czerwca, a 14 lipca zawody odbędą się Gołdapi. Stałym punktem jest Elbląg ze swoimi świetnymi trasami i strefą kibica na Bulwarze Zygmunta Augusta. 4 sierpnia zawodnicy spotkają się w Chodzieży, a przedostatnie zawody w ramach tegorocznego cyklu odbędą się w Brodnicy, 25 sierpnia.
Wielki finał będzie miał miejsce 31 sierpnia w Nieporęcie. Tam poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnych cyklu na poszczególnych dystansach. Nagrodzeni zostaną najlepsi i przekonamy się, kto odjedzie autem osobowym będącym nagrodą w konkursie „Kto pierwszy, ten lepszy”.
Na wszystkie imprezy w ramach Garmin Iron Triathlon 2019 oraz Garmin Kids 2019 można się zapisać wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Jol.
fot. Rafael Dominik

Zobacz kolejny artykuł

Piłkarze ręczni wracają do gry

Najpierw Piotrkowianin Po przerwie na reprezentację wracają do gry piłkarze ręczni Superligi. Przypomnijmy, że pierwsza …