Garmin Iron Triathlon 2018 rozpocznie się w Płocku

Zmagania triathlonistów podczas Garmin Iron Triathlon, czyli najstarszego i największego cyklu w Polsce, rozpoczną się już 20 maja w Płocku. W zeszłorocznej edycji płockich zawodów wzięło udział blisko 1000 zawodników. W finale plebiscytu Akademii Triathlonu impreza Garmin Iron Triathlon Płock 2017 zdobyła tytuł „Debiut Roku”. Atrakcyjność zawodów przekłada się na tegoroczną frekwencję – listy startowe już teraz wypełnione są w ponad 95 proc.
W tym sezonie w ramach Garmin Iron Triathlon 2018 zawodnicy będą mieli do wyboru rywalizację na jednym z trzech dystansów. W Płocku odbędzie się historyczny debiut dystansu 1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km).
Tradycyjnie zawodnicy będą mogli walczyć również na dystansach: 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) i 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Na każdym z nich odbędzie się także rywalizacja sztafet, w których jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.
Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids: 200 m (do 7 lat), 500 m (8–11 lat) oraz 1000 m (12–15 lat).
Rywalizacja w Garmin Iron Triathlon Płock rozpocznie się etapem pływackim nad Zalewem Sobótka. Potem zawodnicy będą musieli poradzić sobie z wymagającym podbiegiem do strefy zmian.
W Płocku zostanie wydłużona pętla biegowa. Tym samym zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8 IM będą pokonywać tylko jedną pętlę, na 1/4 IM dwie pętle, a na 1/2 IM cztery. Niewielkiej zmianie ulegnie trasa kolarska. Nawrót będzie zlokalizowany na ul. Kazimierza Wielkiego, więc zawodnicy nie będą wjeżdżać na drugą pętlę wzdłuż Ratusza. Podobnie jak w zeszłym roku pojadą ulicami Płocka, a potem drogą wojewódzką nr 562 w stronę Biskupic przez Maszewo i Brwilno.
Impreza w Płocku, która odbędzie się 20 maja, rozpocznie tegoroczną, siódmą już edycję zawodów z cyklu Garmin Iron Triathlon. Potem zawodnicy będą ściągać się: 3 czerwca w Ślesinie, 17 czerwca w Elblągu, 1 lipca w Stężycy na Kaszubach, 14 i 15 lipca w Piasecznie i 12 sierpnia w Gołdapi. Finał odbędzie się 25 sierpnia w Augustowie.
Dzień przed zawodami w Garmin Iron Triathlon Stężyca odbędą się tam pierwsze w tej części kraju zawody rozgrywane w formule swimrun – Garmin Swimrun Series 2018.
Dla kibiców i zawodników, którzy wezmą udział w zawodach w ramach Garmin Iron Triathlon 2018, organizatorzy przygotowali liczne atrakcje i niespodzianki. Każdym zawodom będzie towarzyszył też motyw przewodni.
W Płocku odbędzie się pierwsza „połówka” w historii cyklu. W Ślesinie odbędą się Mistrzostwa Teamów, a w Elblągu zawodnicy ścigać się będą na jedynej atestowanej trasie w Polsce. Podczas zawodów w Stężycy rozegrane zostaną Firmowe Mistrzostwa Sztafet, a całej imprezie towarzyszyć będą kaszubskie klimaty. W Piasecznie pierwszy raz odbędzie się Triathlonowy Ekiden – firmowa sztafeta. Imprezą towarzyszącą Garmin Iron Triathlon Gołdap będzie Festiwal Lokalnych Przysmaków. W Augustowie natomiast czekają nas wielkie emocje podczas finału cyklu oraz walka o samochód. Może wziąć w niej udział każdy finisher cyklu, czyli osoby, które ukończą przynajmniej cztery edycje Garmin Iron Triathlon 2018.
Cały czas można się zapisać na wszystkie imprezy i dystanse cyklu Garmin Iron Triathlon 2018. Aby wziąć udział w zawodach, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.irontriathlon.pl. Więcej informacji można znaleźć na profilu cyklu na Facebooku: https://www. facebook. com/irontriathlon/.

Jol.
fot. archiwum Labosport Polska

Zobacz kolejny artykuł

Edmund Stańczak dotrzymał słowa

Zawodnik Klubu Płock Biega No Age Limit Edmund Stańczak dotrzymał słowa i z bardzo dobrym …