Drift, lekkoatletyka, awans…

Kibiców sportowych czeka w najbliższych dniach mnóstwo atrakcyjnych imprez, w których warto uczestniczyć. Wiele wskazuje na to, że 15 czerwca po meczu z Garbarnią w Krakowie kibice świętować będą powrót Wisły Płock do I ligi. 19 czerwca na Starym Rynku odbędzie się międzynarodowy mityng lekkoatletyczny z udziałem gwiazd, a 22 i 23 czerwca szykuje się gratka dla miłośników motoryzacji.
O piłce nożnej i prawdopodobnym powrocie płockiej drużyny na zaplecze ekstraklasy będziemy pisać w każdym numerze TP. Awans do I ligi jest w zasięgu jej ręki, bo od przyszłego sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej zagrają przynajmniej dwie ekipy z grupy wschodniej. Podopieczni Marcina Kaczmarka zapewne zrobią wszystko, by w następnym sezonie dostarczać kibicom jeszcze więcej emocji. Nie jest także wykluczone, że święto piłki nożnej będzie miało miejsce już 9 czerwca, po meczu z Siarką Tarnobrzeg. Jest wielka szansa, by piłkarze Wisły wywalczyli sobie awans wcześniej.

***
Zapowiadaliśmy już międzynarodowy mityng lekkoatletyczny Orlen Cup, który na Rynku Starego Miasta odbędzie się 19 czerwca. 800 kibiców na żywo, a reszta za pośrednictwem TVP Sport będzie mogła oglądać zmagania gwiazd w pchnięciu kulą i skoku o tyczce. Przed imprezą poinformujemy czytelników, jakich zawodników zobaczymy na rzutni i skoczni, ale warto dodać, że tego dnia o nagrody walczyć będą nie tylko utytułowani sportowcy.
Wszystko wskazuje na to, że przy płockim ratuszu postawiona zostanie skocznia wzwyż, gdzie o medale walczyć będą najmłodsi adepci tej dyscypliny sportu. Zawodnicy z Płocka, dzieci, młodzież i weterani w tej dyscyplinie mają na swoim koncie sporo sukcesów, są mistrzami w swoich kategoriach wiekowych. Będzie dla nich wielkim przeżyciem móc zaprezentować się przed płocką publicznością.

***
Trzecia wielka impreza, na którą już dziś zapraszamy, to Driftingowe Mistrzostwa Polski. Wokół Orlen Areny 22 i 23 czerwca odbędzie się III runda zawodów. Organizator, płocka firma Budmat, gwarantuje ogromne emocje i mnóstwo atrakcji. Sympatycy motoryzacji zobaczą między innymi spektakularne przejazdy bokiem w wykonaniu najlepszych polskich drifterów. Niewątpliwą atrakcją zawodów jest start najmłodszego, bo dopiero 13-letniego zawodnika Adama Zalewskiego, który będzie walczył na trasie z pozostałymi kierowcami.
Trasę przejazdów ostatecznie wytyczą sędziowie powołani przez Polską Federację Driftingu, ale wzorem 2012 r. zawodnicy wystartują w pobliżu skrzyżowania ulic: 7 czerwca i Łukasiewicza. Zawodnicy napędzają się ulicą 7 czerwca i na wysokości stadionu piłkarskiego wjeżdżać będą na teren wewnętrznych dróg Orlen Areny. W kontrolowanym poślizgu bokiem przejadą dookoła budynku, aby zakończyć swoje pojedynki na wysokości wyjazdu spod Orlen Areny do ulicy Łukasiewicza. Trasę muszą pokonać zgodnie z nałożonymi przez sędziów zasadami, którzy oceniają styl jazdy, linię przejazdu, show i clipping pointy.
Miejmy nadzieję, że w tym roku pogoda dopisze i płocczanie będą mogli zobaczyć wszystkie atrakcje zaproponowane przez organizatorów.    Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Będą nowi piłkarze

Pod koniec tygodnia do kibiców dotarła wiadomość, że ósma drużyna rosyjskiej ligi Achmat Grozny interesuje …

Niewiele brakowało…

W przedświąteczny piątek płoccy piłkarze rozegrali ostatni w 2018 roku pojedynek w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. …