Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie

Dwa medale zdobyli płoccy wioślarze podczas przedostatnich w tym roku Mistrzostw Polski. Jak co roku we wrześniu, tym razem w Kruszwicy, na Jeziorze Gopło, zawodnicy walczyli o medale na długim dystansie.
Formuła Długodystansowych Mistrzostw Polski w wioślarstwie jest taka, że osady startują pojedynczo, co minutę i płyną na czas dystans ośmiu kilometrów. Program mistrzostw jest okrojony w stosunku do zawodów na klasycznym dystansie.
W Kruszwicy, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN ORLEN, wystartowało 10 wioślarzy – juniorów z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Przywieźli do Płocka dwa medale.
Jako pierwsze na starcie stanęły czwórki bez sternika juniorów i od razu medal zdobyli płocczanie. Srebro wywalczyli: Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Paweł Kurczewski i Igor Skowyrski. Szybsza od naszej osady okazała się tylko łódź toruńskiego AZS-u.
Bardzo dobrze popłynęła również płocka dwójka bez sterniczki: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska. Także zdobyły srebrny medal, ulegając na mecie tylko osadzie z bydgoskiego LOTTO. Zawodniczki są brązowymi medalistkami w tej konkurencji na klasycznym dystansie.
Tylko 1,95 sekundy zabrakło najlepszej płockiej skifistce – Wiktorii Dziwocie do najniższego stopnia podium. W sumie dystans jest pokonywany w około 32 minuty, co oznacza, że naprawdę niewiele brakowało do brązowego medalu. Bardzo mało zabrakło także dwójce bez sternika: Jakubowi Pszczółkowskiemu i Romanowi Drużyńskiemu, którzy także na mecie zameldowali się na czwartej pozycji.
Swoim występem w Długodystansowych Mistrzostwach Polski płoccy wioślarze powiększyli dorobek medalowy na najważniejszych krajowych zawodach. Razem ze startem na DMP, w 2018 roku wywalczyli już 10 medali, z tego 7 na klasycznym dystansie.
– To wynik na poziomie roku ubiegłego, lecz uzyskany przez mniejszą liczbę zawodników. Wszyscy wioślarze, startujący w DMP są uczniami lub absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku – wyjaśnia prezes klubu Jacek Karolak.

Jol.
fot. Archiwum PTW

Zobacz kolejny artykuł

Piłkarze ręczni wracają do gry

Najpierw Piotrkowianin Po przerwie na reprezentację wracają do gry piłkarze ręczni Superligi. Przypomnijmy, że pierwsza …