Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie

Dwa medale zdobyli płoccy wioślarze podczas przedostatnich w tym roku Mistrzostw Polski. Jak co roku we wrześniu, tym razem w Kruszwicy, na Jeziorze Gopło, zawodnicy walczyli o medale na długim dystansie.
Formuła Długodystansowych Mistrzostw Polski w wioślarstwie jest taka, że osady startują pojedynczo, co minutę i płyną na czas dystans ośmiu kilometrów. Program mistrzostw jest okrojony w stosunku do zawodów na klasycznym dystansie.
W Kruszwicy, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN ORLEN, wystartowało 10 wioślarzy – juniorów z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Przywieźli do Płocka dwa medale.
Jako pierwsze na starcie stanęły czwórki bez sternika juniorów i od razu medal zdobyli płocczanie. Srebro wywalczyli: Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Paweł Kurczewski i Igor Skowyrski. Szybsza od naszej osady okazała się tylko łódź toruńskiego AZS-u.
Bardzo dobrze popłynęła również płocka dwójka bez sterniczki: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska. Także zdobyły srebrny medal, ulegając na mecie tylko osadzie z bydgoskiego LOTTO. Zawodniczki są brązowymi medalistkami w tej konkurencji na klasycznym dystansie.
Tylko 1,95 sekundy zabrakło najlepszej płockiej skifistce – Wiktorii Dziwocie do najniższego stopnia podium. W sumie dystans jest pokonywany w około 32 minuty, co oznacza, że naprawdę niewiele brakowało do brązowego medalu. Bardzo mało zabrakło także dwójce bez sternika: Jakubowi Pszczółkowskiemu i Romanowi Drużyńskiemu, którzy także na mecie zameldowali się na czwartej pozycji.
Swoim występem w Długodystansowych Mistrzostwach Polski płoccy wioślarze powiększyli dorobek medalowy na najważniejszych krajowych zawodach. Razem ze startem na DMP, w 2018 roku wywalczyli już 10 medali, z tego 7 na klasycznym dystansie.
– To wynik na poziomie roku ubiegłego, lecz uzyskany przez mniejszą liczbę zawodników. Wszyscy wioślarze, startujący w DMP są uczniami lub absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku – wyjaśnia prezes klubu Jacek Karolak.

Jol.

Nieprawdopodobny wyczyn Nafciarzy

W meczu rewanżowym o awans do TOP 16 Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły wygrali …