Dariusz Dźwigała trenerem Nafciarzy

Po piątkowym, ostatnim meczu kontrolnym z nieoficjalnych wiadomości wynikało, że spotkanie pierwszej kolejki z Lechem Poznań poprowadzi już nowy szkoleniowiec. W sobotę klub ogłosił, że miejsce Jerzego Brzęczka w pierwszym zespole Wisły Płock zajmie Dariusz Dźwigała. Nowy trener drużyny podpisze roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy.
49-letni Dariusz Dźwigała ma przede wszystkim doświadczenie piłkarskie, rozegrał 258 meczów w ekstraklasie, w których zdobył 34 bramki. Debiutował w Drukarzu Warszawa, potem przeszedł do Polonii Warszawa, z którą rozegrał pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. W swojej karierze piłkarskiej występował także w Górniku Zabrze, GKS Katowice, Pogoni Szczecin oraz izraelskim Hapoelu Kfar Saba i tureckim Diyarbakirsporu Kulübü.
W karierze trenerskiej pracował w Starcie Otwock, Radomiaku Radom, jako asystent w Jagiellonii Białystok, Victorii Sulejówek, Arce Gdynia, Polonii Warszawa, Dolcanie Ząbki oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała. Ostatnio był selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 18 i 19.
Jako pierwszy trener zadebiutuje w ekstraklasie 22 lipca prowadząc zespół Wisły Płock w trzecim sezonie Nafciarzy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przypomnijmy, że pierwszy awans zespół wywalczył pod wodzą Marcina Kaczmarka, który rozstał się z Wisłą przed rokiem, a jego miejsce zajął Jerzy Brzęczek, który zamienił Płock na stołek selekcjonera w reprezentacji Polski.
Sztab szkoleniowy Nafciarzy tworzyć będą: dwaj asystenci Kamil Zieleźnik i Andrzej Wyroba, trener przygotowania fizycznego Leszek Dyja, który pracę w klubie będzie łączył z pracą w reprezentacji oraz nasi dobrzy znajomi: trener bramkarzy Andrzej Krzyształowicz, kierownik drużyny Piotr Soczewka, fizjoterapeuci Paweł Nowacki i Marcin Kowalski.
Nowy trener zostanie przedstawiony dziennikarzom 20 lipca na przedmeczowej konferencji prasowej, a kibicom – 22 lipca o godz. 18.00, kiedy to rozpocznie się pierwszy w tym sezonie mecz Wisły w Ekstraklasie.

Jol.
fot. Wisła Płock

Zobacz kolejny artykuł

Młodzi lekkoatleci z PTT Delta Płock poprawiają wyniki

W mistrzostwach Polski sztafet w Krakowie wystartowała reprezentacja PTT Delta, Sekcja Lekkoatletyczna. Zawodniczki ze sztafety …