Najnowsze informacje

Co prezesi klubów życzą sobie pod choinkę?

Stabilizacja
Jacek Karolak, Płockie Towarzystwo Wioślarskie – Pod choinkę chciałbym dostać przede wszystkim stabilizację i spokój, dzięki którym będę mógł bez żadnych zakłóceń dowodzić wielką armią wioślarzy, kierować nimi we właściwym kierunku, czyli do sukcesów sportowych. Chciałbym też, aby ten sukces sportowy przekładał się na życie prywatne. I nie chodzi tylko o sportowców, ale także o pracowników klubu, członków, działaczy. Życzę sobie, żebyśmy mogli spokojnie pchać ten wózek, który się nazywa Płockie Towarzystwo Wioślarskie, i żeby ten wózek jechał tam, gdzie my chcemy.

Żeby nie było kontuzji
Andrzej Miszczyński, SPR Wisła Płock – Przede wszystkim życzyłbym sobie takiej diagnozy lekarskiej, że żaden piłkarz w nadchodzącym roku nie odniesie kontuzji. Jeśli tak się stanie, to wszystkie marzenia spełnią się same. Jeśli wszyscy będą zdrowi, to jakość treningu będzie taka, że pozwoli nam osiągnąć oczekiwane sukcesy. Kluczem jest zdrowie, jeśli ono będzie, to my już całą robotę wykonamy tak, że dostarczymy kibicom dużo radości. Nie ukrywam, że chcemy w tym sezonie walczyć o wszystko, co jest możliwe do zdobycia. Co konkretnie? Możemy zdobyć Puchar Polski, mistrzostwo Polski, możemy także wygrać Ligę Europejską. Jeśli to wszystko by się udało, to byłoby coś fantastycznego, ale to jest sport i niczego nie można obiecać. Można tylko robić wszystko i zobaczyć, jak wówczas będzie się prezentował przeciwnik. Mam nadzieję, że to będzie nasz szczęśliwy rok.

Nowy talent
Wiesław Chrobot, Integracyjny Klub Tenisa – Moim wymarzonym prezentem jest hala tenisowa. I pewnie wkrótce to marzenie się spełni, bo prace już trwają, powstaje dokumentacja i projekt. Jest szansa na to, że dzięki wsparciu Urzędu Miasta i być może PKN Orlen będziemy mieli pod koniec przyszłego roku na terenie stadionu Wisły nowy, bardzo potrzebny obiekt: piękną, nowoczesną, halę tenisową, nie tylko dla tenisistów. Z kortów tenisowych mogą korzystać sportowcy innych dyscyplin sportowych przy zajęciach ogólnorozwojowych, choćby piłkarze nożni. Będą mogły się tu odbywać także zawody w halowej piłce nożnej oraz badmintonie. A sportowo był to dla nas bardzo dobry rok. Na paraolimpiadzie w Londynie było dwóch naszych zawodników, zdominowaliśmy rozgrywki krajowe, naszym łupem stało się 13 medali mistrzostw Polski. Myślę, że ten poziom utrzymamy w przyszłym roku, bo forma Kamila Fabisiaka rośnie, stabilizację utrzymuje Jurek Kulik i oczywiście czekamy na młode talenty. To takie nasze życzenie na rok 2013. U nas raz na dwa lata pojawia się talent. Takim był niedawno Kamil Fabisiak, liczymy, że w tym roku też ktoś taki przyjdzie do klubu.

II miejsce w tabeli
Jacek Kruszewski, Wisła Płock – Należę do tej grupy ludzi, którzy nie lubią dostawać prezentów, za to bardzo lubią je wręczać. Ja już mam wszystko, o czym marzyłem przez całe życie. Ale jeśli już mam sobie czegoś zażyczyć, to chciałbym więcej życzliwości. Nawet nie dla mnie, ale dla naszego klubu, dla trenerów, sportowców, działaczy, dla pracowników, dla tych, którym piłka nożna jeszcze leży na sercu. To byłby superprezent. Myślę także, że prezentem było II miejsce drużyny seniorów na koniec rundy jesiennej. Już dawno zespół nie był w tak dobrej sytuacji przed przerwą w rozgrywkach. Mam nadzieję, że uda się to wykorzystać w rundzie wiosennej.    Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Na podium zagraniczne zespoły

Z udziałem 12 drużyn mężczyzn i kobiet przed płockim ratuszem rozegrany został kolejny turniej o …

Zwyciężył Dream Team

Do redakcji przyszedł list, pod którym podpisali się: Karol Czerwiński, Klaudiusz Wysibirski, Bartosz Kominek, Szymon …