Najnowsze informacje

Brąz Martyny Lewandowskiej w skoku wzwyż

Płocka lekka atletyka doczekała się pierwszego w swojej historii medalu w kategorii seniorów. Jego zdobywcą jest Martyna Lewandowska, skoczkini wzwyż, zawodniczka MLKL Płock, podopieczna trenera Mirosława Nisztora.
Płocczanka swój sukces odniosła podczas Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce odbywających się w Lublinie. Martyna, płocka nadzieja olimpijska, w konkursie skoku wzwyż zajęła 3. miejsce i wywalczyła brązowy medal. Uzyskała wynik 181 cm.
Sympatycy tego sportu w Płocku doskonale wiedzą, że Martyna Lewandowska jest jeszcze juniorką, a w konkursie przegrała tylko z dwiema starszymi rywalkami: Michaliną Kwaśniewską z Zielonej Góry oraz Pauliną Borys z SKL Sopot. Obie rywalki skoczyły po 184 cm.
Rywalizację w konkursie skoku wzwyż Martyna rozpoczęła od wysokości 170 cm, zaliczając ją w pierwszej próbie. Potem pokonała następne wysokości: 174 cm (w drugiej próbie), 178 cm (w trzecie próbie) i 181 cm (w drugiej próbie). Wynik dał jej miejsce na najniższym stopniu podium.
– Jest to trzeci medal Martyny wywalczony w zawodach rangi mistrzostw Polski w tym roku. Na swoim koncie ma także złoty krążek zdobyty na Mistrzostwach Polski Juniorek oraz srebrny na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek. Myślę, że ten brąz ma chyba największą wartość, bo został wywalczony w konkursie z najlepszymi seniorkami w kraju – cieszył się po powrocie z Lublina trener zawodniczki Mirosław Nisztor.
Mirosław Nisztor jest trenerem Martyny od 5 lat, w procesie treningowym pomaga mu córka Kinga oraz trener Stanisław Nisztor.
– Sukces Martyny to szansa dla innych uprawiających lekką atletykę w Płocku, którzy mogą się zgłaszać do trenerów Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock na treningi – zaprasza szkoleniowiec wierząc, że w ślady Martyny pójdą inni uzdolnieni młodzi lekkoatleci.
Sukcesy sportowe klubu MLKL Płock są możliwe dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Płocka i PKN ORLEN.

Jol.

Znowu ogromny niedosyt

Niemal 12 tys. kibiców obejrzało na stadionie w Zabrzu spotkanie, w którym dominowała Wisła Płock …

Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie

W Kruszwicy na jeziorze Gopło odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W imprezie, dzięki wsparciu …