Bógdał broni tytułu

Najmłodszy pilot motoparalotniowej kadry narodowej i dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Świata Wojciech Bógdał od kilku dni jest w Egipcie, gdzie 29 października rozpoczęły się Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata. Płocczanin będzie tam bronił tytułu slalomowego mistrza świata, zdobytego w poprzedniej edycji zawodów w 2015 roku.
Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata to największe tego typu zawody odbywające się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI – Fédération Aéronautique Internationale). Kolejna edycja imprezy rozpoczęła się 29 października w egipskim mieście Fayoum nad jeziorem Qaroun.
W mistrzostwach wystartowali najlepsi zawodnicy z 22 państw. Organizatorzy wybrali to miejsce ze względu na stabilną pogodę, która jest ważna dla bezpieczeństwa, a także precyzji, z jaką piloci pokonują wyścigowe trasy.
Wojciech Bógdał, 24-letni pilot, jest najmłodszym członkiem Motoparalotniowej Kadry Narodowej, a jednocześnie najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem w historii tego sportu. Na swoim koncie ma między innymi dwa tytuły Mistrza Świata – w konkurencjach slalomowych i klasycznych, dwa złote medale Mistrzostw Europy oraz złoty medal Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games 2017. W 2018 r. sukcesy te zostały docenione przez firmę PKN ORLEN, która została Sponsorem Generalnym sportowca.
Poprzednie zawody zostały rozegrane trzy lata temu w Legnicy, gdzie Wojciech Bógdał stanął na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji indywidualnej, a polska reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej. Pod względem medali zdobytych przez polskich zawodników były to najbardziej owocne zawody w historii.
Zapowiada się emocjonująca rywalizacja na najwyższym światowym poziomie. Przebieg zawodów będzie można śledzić na profilu facebook’owym zawodnika facebook. com/wbogdal/ oraz na Twitterze @WojtekBogdal.

Jol.

José Antonio Vicuńa Ochandorena lekiem na wyniki piłkarzy nożnych?

W sobotę, 6 października Wisła Płock przegrała 0: 4 z Pogonią w Szczecinie. Następnego dnia …

Brązowy medal Martyny

Na łódzkim stadionie odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wystartowała Martyna Lewandowska, zawodniczka Miejsko – …