BHT Auto Forum Petra ze złotym i srebrnym medalem w turnieju

Dwa pierwsze miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej padły łupem płocczan. W Mysłowicach zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock byli bezkonkurencyjni i z kompletem zwycięstw świętowali mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski juniorów.
Pierwszy zespół Petry utworzyli zawodnicy urodzeni w 2000 roku, którzy od kilku lat występują w młodzieżowej reprezentacji Polski oraz na co dzień występują w II zespole SPR Wisły Płock. Drugi skład BHT Auto Forum Petry Płock powstał z reprezentantów SKF Wisła Płock z rocznika 2001 oraz przedstawiciela MKS Mazur Sierpc.
W mistrzostwach udział wzięło dziewięć drużyn z całej Polski. Ekipy z Płocka trafiły do dwóch różnych grup. W pierwszym dniu zmagań z kompletem zwycięstw obie Petry zapewniły sobie pierwsze miejsca w swoich grupach i awansowały do półfinałów. W półfinałach starsi zawodnicy pokonali gospodarzy turnieju z Mysłowic, a młodsi zaliczyli wygraną z SPR Damy Radę Inowrocław.
Finałowy mecz pomiędzy zespołami Petry obfitował w wiele ciekawych akcji i został rozstrzygnięty dopiero w shootout’ach. Górą byli starsi zawodnicy z Płocka i to oni mogli cieszyć się ze złotych medali. Jest to kolejny, czwarty złoty medal w kategorii juniora w historii BHT Auto Forum Petry Płock.
– Jesteśmy dumni z postawy naszych młodych zawodników. Już teraz niektórzy pojawiają się w pierwszym zespole Petry. Jeśli dalej będą się tak rozwijać, to w przyszłości stanowić będą o sile polskiej reprezentacji – komentował zaraz po finale opiekun grupy Michał Kwiatkowski.
Młodzi zawodnicy Petry dostaną swoje szanse w nadchodzących turniejach o Mistrzostwo Polski. W obu drużynach BHT Auto Forum Petry Płock wystartowali: Dawid Lemanowicz, Jakub Grzanowski, Wiktor Jankowski, Olaf Zagroba, Jakub Glinka, Jakub Dylewski, Jakub Wasilewski, Jakub Nowakowski, Maciej Fabianowicz, Paweł Kowalski, Mikołaj Czapliński, Mateusz Fuksiński, Dominik Ziółkowski, Jakub Sowiński, Patryk Petyn, Mateusz Gawski, Krystian Matusiak, Jakub Więckowski, Mateusz Ziemiński. Trenerami zespołów byli Michał Kwiatkowski i Tomasz Wiśniewski.

Jol.
fot. Archiwum BHT Auto Forum Petry Płock

Zobacz kolejny artykuł

Nie dali szans rywalom

Znakomicie to za małe słowo, by określić sobotni występ płockich piłkarzy ręcznych przed własną publicznością. …

Wychowałem się na płockiej ziemi…

Z trenerem Wisły Płock, Dariuszem Dźwigałą, w przerwie na reprezentację rozmawia Jola Marciniak – Poprosiłam …