Akademia Szachowa Płock w I lidze

Wyczekany awans
Drużyna Akademii Szachowej Płock zajęła pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych II ligi 2017 i wywalczyła awans do I ligi. Rozgrywki odbyły się w Szklarskiej Porębie.
W mistrzostwach Polski wzięły udział 34 drużyny. Każda z nich rozegrała 9 meczów, po 6 partii w każdym spotkaniu. Ostateczny bilans Drużyny AS Płock, bo pod taką nazwą ekipa występuje w rozgrywkach, to 8 zwycięstw i jeden remis. – Nie ukrywamy, że w odniesieniu do niektórych wygranych można powiedzieć, że pomogło nam nieco przysłowiowe szczęście – powiedział kapitan płockiej drużyny Mirosław Mielewski.
Drużyna AS Płock na turnieju grała w składzie: Alexey Kislinsky (GM) Czechy, Mirosław Grabarczyk (GM) Polska/Płock, Nikolai Aliavdin (IM) Białoruś, Paweł Flak (k) Polska/Płock, Krystian Jędryczka (m) Polska/Płock, Liliana Leszner (WIM) Polska/Łódź oraz Mirosław Gawroński (k) Polska/Kutno.
Końcowa klasyfikacja wraz z ewidencją wszystkich partii umieszczona jest na portalu internetowym chessarbiter. com/turnieje/2017/tdr_5005/
– Bardzo dziękuję w imieniu całej drużyny wszystkim, którzy nam kibicowali i trzymali kciuki za zwycięstwo. Dziękuję sponsorom, a szczególnie firmie SoftHard SA. To bardzo pomogło zawodnikom w odniesieniu sukcesu, dzięki któremu nasze miasto w znaczący sposób zaistniało na mapie polskich szachów – powiedział po powrocie z zawodów kapitan.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Młodzi lekkoatleci z PTT Delta Płock poprawiają wyniki

W mistrzostwach Polski sztafet w Krakowie wystartowała reprezentacja PTT Delta, Sekcja Lekkoatletyczna. Zawodniczki ze sztafety …