6. miejsce Hetmana

Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych

W Katowicach rozegrane zostały cztery turnieje w ramach Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych. W jednym z nich – Drużynowych Mistrzostwach Polski – uczestniczyła, jako jedna z 36. drużyn, ekipa Klubu Szachowego „Hetman” Płock.

Poziom sportowy turnieju był bardzo wysoki. W zawodach wzięły udział wszystkie najlepsze krajowe kluby oraz zdecydowana większość czołowych zawodników.
– Przed wyjazdem na zawody uznaliśmy, że w tak doborowym towarzystwie miejsce „Hetmana” w pierwszej dziesiątce byłoby dobrym wynikiem – mówi po powrocie z Katowic prezes klubu Mirosław Milewski.
Od początku turnieju płocka drużyna grała na bardzo wysokim poziomie i z ogromną determinacją. – Dzięki temu wygraliśmy z kilkoma zespołami Ekstraligi, a przed ostatnią, piętnastą rundą zajmowaliśmy nawet trzecie miejsce w zawodach. Niestety, niespodziewana szansa zdobycia brązowego medalu chyba za bardzo nas sparaliżowała, ponieważ ostatniego meczu nie udało się wygrać i ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce. Jest to najlepsze sportowe osiągnięcie naszej klubowej drużyny, a przede wszystkim bardzo dobrze rokuje na przyszłość – cieszył się M. Milewski.
Mistrzami Polski została drużyna Akademii Szachowej Gliwice, drugie miejsce wywalczyła Wieża Pęgów, a brązowy medal zdobyła Polonia Wrocław.
Zwycięzcą Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet została ekipa „Czarny Koń” Olkusz. Indywidualnymi Mistrzami Polski w Szachach Błyskawicznych zostali: Radosław Wojtaszek wśród mężczyzn i Klaudia Kulon wśród kobiet.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

W fazie finałowej dwie Wisły spotkają się w Krakowie

W meczu 30. kolejki rozgrywek Wisła Płock pokonała na wyjeździe z Zagłębie w Sosnowcu 3: …