Zwiedzały skansen

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu stało się ulubionym miejscem odwiedzin najpiękniejszych kobiet świata. Ten zwyczaj zapoczątkowała przed kilkoma miesiącami Miss Supranational 2010 – Karina Pinilla Corro. Kontynuują go kandydatki do tytułu Miss Supranational 2011, które przed kilkoma dniami wędrowały szlakiem muzealnych wystaw ukazujących piękno mazowieckiej wsi. A muzealne plenery stały się pięknym tłem dla powstających tu sesji fotograficznych.
Dziewczyny podziwiały, zachwycały się i z zainteresowaniem słuchały o tym, jakie było codzienne życie mieszkańców Mazowsza na przełomie XIX i XX wieku. Wędrując po skansenie, miały okazję nie tylko oglądać i słuchać, ale także spróbować swoich sił w codziennych pracach domowych jak: maglowanie bielizny, pranie czy ubijanie masła w kierzance. – Dziewczyny zachwycone były bogactwem roślin i zwierząt, inne zatrzymały się na dłużej w galerii rzeźby prezentującej sztukę ludową Mazowsza. Niemałe zainteresowanie wzbudziło także zwiedzanie powozowni, przybliżającej środki transportu sprzed lat oraz wystawy „Wnętrza dworskie z końca XIX i początku XX wieku” prezentowanej w dworze – mówiła o pobycie najpiękniejszych dziewczyn w skansenie, Agnieszka Jezierska-Chalicka, z Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Dopełnieniem licznych atrakcji były przejażdżki bryczką, pozwalające napawać się widokami sielskich pejzaży i zapomnieć na chwilę o konkursowych potyczkach.     rad

Zobacz kolejny artykuł

Pierwszy taki zlot w Sierpcu

Jedenaście najlepszych food trucków, a na nich pyszności pozwalające poznawać i smakować dania z różnych …