Najnowsze informacje
fot. Ze zbiorów Muzeum Wsi Mazowieckiej

Zima w skansenie

Bez względu na pogodę Muzeum Wsi Mazowieckiej zaprasza na „Zimę w skansenie”. Nawet jeśli nie ma śniegu, można być pewnym, że kilka godzin upłynie pod znakiem ciekawych i inspirujących atrakcji.
Program „Zima w skansenie” to propozycja realizowana w miesiącach grudzień – luty, adresowana do grup liczących od 15 do 45 osób. Składa się z trzech wariantów obejmujących różnorodne atrakcje.
Tradycyjnie nie zabraknie zwiedzania wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu” z przewodnikiem, prezentowanej w zabytkowych obiektach na terenie skansenu. Ekspozycja przybliża dawne zwyczaje związane z adwentem oraz świętowaniem Narodzenia Pańskiego. Zwiedzający przeniosą się nawet sto lat wstecz, by ujrzeć przygotowywania do świąt i celebrowanie ich przez naszych przodków. Tematykę świąteczną podejmuje także prezentacja multimedialna, która szczegółowo przedstawia bogatą obrzędowość świąt Bożego Narodzenia.
Jest też możliwość uczestnictwa w warsztatach plastycznych. Podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów muzealnych każdy będzie miał okazję poznać niekonwencjonalne techniki wykonywania np. choinkowych ozdób.
Bez wątpienia nie zabraknie emocji podczas kuligu lub przejażdżki wozem. Na uczestników czekać też będzie ognisko.
Szczegółowe informacje na temat wariantów programu „Zima w skansenie” i rezerwacja pod tel. 24 275 28 83, wewn. 53 lub 36. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kolejna edycja archeologicznych prac

Jak zawsze w lipcu rozpoczęły się prace archeologiczne dotyczące poszukiwań sierpeckiego zamku. W tym roku …

Policyjne patrole na wodzie

Okres wakacyjny to z reguły czas wypoczynku nad wodą, z którego w upalne dni korzystają …