Zgłoś się na bezpłatną mammografię

W poniedziałek, 10 października, w Sierpcu rozpoczyna się kilkudniowa kampania bezpłatnych badań mammograficznych. Organizatorzy do udziału w nich zapraszają i zachęcają panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życia.
Charakterystyczny, biało-różowy mammobus będzie czekał na panie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Świętokrzyskiej 26. Na wykonanie trwającego kilkanaście minut badania panie będą miały czas od poniedziałku 10 października, do środy 12 października. Bezpłatnie będzie ono wykonane u tych kobiet, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie wykonywały mammografii. Zapisy już są przyjmowane pod numerem telefonu: /42/ 254 64 10 lub 517 544 004. Badania przez cały czas kampanii będą wykonywane w godzinach 9.00 – 17.00.
Organizatorem kolejnej edycji profilaktycznych badań jest łódzki NZOZ Medica. Placówka realizuje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie mammografii. – Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały w ramach realizacji programu w roku ubiegłym pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersiach zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym – wyjaśnia szczegóły programu Ewelina Skrzypkowska z NZOZ MEDICA
I zarazem zachęca młodsze panie do wykonania, co prawda już odpłatnych, badań, ale w tym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza. Badanie mammograficzne należy powtarzać co 2 lata, w przypadku braku wykazania zmian złośliwych. – Dysponujemy mammobusem wyposażonym w cyfrowy aparat mammograficzny, mamy wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem oraz posiadamy certyfikat ISO oraz certyfikat jakości wydany przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Program Profilaktyki Raka Piersi. Rosnąca frekwencja oznacza, że panie chcą świadomie dbać o swoje zdrowie – mówi Ewelina Skrzypkowska.
W październiku mammobus będzie także gościł w poszczególnych gminach powiatu sierpeckiego. Organizatorzy już zapraszają mieszkanki gmin Mochowo, Gozdowo, Rościszewo, pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, do zgłaszania się na badania, które będą odbywały się:
– 13 października (czwartek) w Mochowie przy Gimnazjum. Zapisy /42/ 254 64 10 lub 517 544 004,
– 14 października (piątek) w Gozdowie przy Urzędzie Gminy, ul. Gozdawy 19. Zapisy / 24/ 276 21 98,
– 20 października (czwartek) w Rościszewie przy SPZOZ, ul. Jana Pawła II 6. Zapisy /24/ 276 40 14.
W każdej z miejscowości badania będą prowadzone w godzinach: 9.00 – 17.00. Mammobus pracuje w godz. od 9.00 do 17.00.    rad

Zobacz kolejny artykuł

Wymarzony stadion

Spełniło się wielkie marzenie sierpeckich trampkarzy. Po wielu, wielu latach oczekiwań mają swój wymarzony stadion. …