Zasłużeni dla powiatu

Jakub Grodzicki, prezes TKKF „Kubuś” i Sławomir Malanowski, sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS w Sierpcu zostali uhonorowani przez władze powiatu sierpeckiego odznaczeniem „Zasłużony dla Powiatu”. Obaj odznaczeni to rodowici sierpczanie, którzy od lat zajmują się promocją zdrowego, sportowego stylu życia wśród mieszkańców regionu sierpeckiego.
Obaj odznaczeni mają na swoim koncie mnóstwo sukcesów i kolejne pokolenia wychowanków, którzy dzięki nim zakochali się w sporcie. Swoją sportową pasję odkryli, rozwijali i zarażali nią innych od lat szkolnych. Sławomir Malanowski, od najmłodszych lat związany ze sportem, reprezentował sierpeckie LO i Ludowe Zespoły Sportowe w grach zespołowych i lekkoatletyce. Za osiągnięte wyniki otrzymał propozycję pracy na stanowisku sekretarza wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Płocku, gdzie odpowiadał za całokształt sportu i rekreacji w środowisku wiejskim. Mieszkańcom Sierpca Sławomir Malanowski znany jest jako organizator wielu imprez sportowych na terenie powiatu sierpeckiego. A dzięki sukcesom zawodników i zaangażowanie został powołany do Prezydium Mazowieckiego Zrzeszenia LZS w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. Za działalność w piłce nożnej Sławomir Malanowski został powołany do Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Płocku, a także do wydziału piłkarstwa kobiecego przy Mazowieckim Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Sławomir Malanowski to działacz LZS i jednocześnie zawodnik, a także działacz Ogniska TKKKF „Kubuś” w Sierpcu, gdzie pełnił funkcję zastępcy prezesa. Do dziś bierze udział w wielu turniejach brydża i gra w lidze.
Do grona „Zasłużonych dla Powiatu” dołączył Jakub Grodzicki, od lat inicjujący i promujący wśród sierpczan wydarzenia sportowe. Od 41 lat jest prezesem Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc. Swoje sportowe pasje realizował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu. Ale także poza pracą zawodową sport był na pierwszym miejscu. Od 1962 r. do chwili obecnej Jakub Grodzicki związany jest z Ogniskiem TKKF w Sierpcu (w 1978 r. TKKF otrzymało imię „Kubuś”). Był członkiem Zarządu Głównego TKKF. Od 2003 r. pełni funkcję sekretarza Mazowieckiego TKKF w Warszawie. Jakub Grodzicki jest popularyzatorem rekreacji fizycznej, zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku. Rokrocznie dzięki jego zaangażowaniu organizowane są turnieje szachowe, warcabowe, brydżowe, tenisowe, festyny, biegi itp.
– Jego niespożyta energia i pomysłowość skłaniają wszystkich do coraz większego wysiłku. Swoją pasją zaraża coraz więcej osób. Propaguje nowe formy ruchu, jak nordic walking, przypomina te nieco zapomniane, jak badminton, tenis czy narciarstwo biegowe. Jego ogromne zaangażowanie w społeczną pracę na rzecz innych, umiejętność pozyskiwania środków na realizację przedsięwzięć oraz niewyczerpane zasoby pomysłów zasługują na podziw. Od trzynastu lat prowadzi na terenie Sierpca Ośrodek Terapii Ruchowej dla Osób Trzeciego Wieku. Jakub Grodzicki nie tylko organizuje imprezy, ale i sam w nich bierze udział, dając tym samym dobry przykład młodym, którzy ze zdziwieniem często z nim jeszcze przegrywają, i starszym, którzy stwierdzają, że jednak można – czytano w laudacji przygotowanej na uroczystość wręczenia odznaczenia Jakubowi Grodzickiemu
To Jakub Grodzicki przełamał stereotyp mówiący o tym, że sport jest tylko dla szczupłych, młodych i zdrowych. I dziś razem z nim setki sierpczan kilku pokoleń aktywnie, przez cały rok spędza czas wolny.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …