Wyróżnienie od przedsiębiorców

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z sierpeckim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” w uznaniu za profesjonalną współpracę i doskonałą jakość obsługi podatnika.
Konkurs organizowany przez Krajową Administrację Skarbową i Business Centre Club promuje wysokie standardy obsługi klienta oraz tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi i przedsiębiorcami. Przedsiębiorcy wypełniają ankiety, w których wybierają najlepiej ich zdaniem funkcjonujące urzędy skarbowe w Polsce. Oceniają jakość obsługi w urzędach oraz łatwość komunikacji i kompetencje pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Te urzędy skarbowe, które zdobędą największą ilość punktów w ankietach, otrzymują tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy”. Prawo używania tytułu przysługuje przez 1 rok, do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu. Konkurs pozwala także na lepsze wzajemne poznanie praw i obowiązków, które towarzyszą działalności urzędów i przedsiębiorstw oraz zachęcanie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków.
Po raz kolejny certyfikat „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” otrzymał US w Sierpcu. – To już szesnasta edycja konkursu, który pokazuje, jak współpraca pomiędzy podatnikiem i urzędem skarbowym powinna być realizowana w zadowalający sposób dla obydwu stron. Tu ogromną rolę ma właściwa komunikacja, doskonałe merytoryczne przygotowanie pracowników. BCC przywiązuje do tego ogromną wagę – mówił podczas gali wręczenia certyfikatu Jerzy Janiak, wiceprezes zarządu BCC i kanclerz płockiej loży BCC. – Biorąc pod uwagę moje doświadczenia także jako przedsiębiorcy, z zadowoleniem powiem, że współpraca w tym zakresie idzie w dobrym kierunku. Z roku na rok, przy okazji kolejnych edycji konkursu, widzimy, że założenia promowane w tym konkursie mają coraz szerszy zakres i widać sens tego wszystkiego, co razem robimy – dodawał gratulując laureatom tegorocznej edycji konkursu Jerzy Janiak.

Reklama

Dziękując za przyznane wyróżnienie naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu Monika Jarzębska mówiła, że jest to także zobowiązanie do lepszej pracy i współpracy. – Moim zdaniem musimy dalej pracować nad zmianą mentalności podatkowej naszego społeczeństwa. Ta zmiana powinna dziać się już na etapie szkoły podstawowej. Dzieciom powinniśmy tłumaczyć, że szkoła, do której chodzą, jest sfinansowana z podatków. Dlatego musimy je płacić. Wyjaśnić, że podatki to nasze wspólne dobro, wszyscy je płacimy i wszyscy musimy o to dbać. Ta informacja jest potrzebna właśnie już od takiego etapu, aby dorośli podatnicy rozumieli mechanizmy działania systemu podatkowego. Wtedy myślę, że nie będzie trzeba szukać drastycznych rozwiązań i ścigać przestępców podatkowych. Jeśli wychowamy społeczeństwo, które będzie rozumiało i akceptowało nasz system podatkowy, to partnerstwo nabierze wyższego poziomu – mówiła naczelnik Monika Jarzębska, dodając, że stawiane zadania dotyczące zmiany modelu funkcjonowania administracji skarbowej, opartej na komunikacji i zaufaniu publicznym, są jak najbardziej potrzebne.
Spotkanie zakończyła prelekcja przygotowana przez I zastępcę naczelnika Urzędu Skarbowego w Płocku Zbigniewa Bryłę nt.: „Mechanizmu Podzielonej Płatności”.

rad
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Schab szlachecki i szynka babci z samymi dziesiątkami

Dwa specjały z sierpeckiej masarni Staropolska Strzecha otrzymały prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim programie promocyjnym „Doceń …