Wymarzony stadion

Spełniło się wielkie marzenie sierpeckich trampkarzy. Po wielu, wielu latach oczekiwań mają swój wymarzony stadion. Pierwszy rozegrany mecz obejrzało ponad tysiąc osób. Były wielkie emocje, radość i walka o kolejne bramki. A na boisku zagrali zawodnicy z Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną sierpeckich samorządowców. Pierwsze, uroczyste sportowe starcie zakończyło się wynikiem 7:2 dla gości. Mecz poprowadził Artur Ciecierski, burmistrz Zakroczymia i Karolina Bojar. Spotkanie komentował Dariusz Szpakowski.

Dofinansowana ze środków ministra sportu i turystyki inwestycja rozpoczęła się w ubiegłym roku. Na początku stycznia 2018 roku Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca podpisał umowę z firmą Panorama Obiekty Sportowe na realizację inwestycji o wartości blisko 8 mln. zł. – Na to otwarcie czekaliśmy kilkadziesiąt lat. Przez lata słyszałem głosy, że nasze drużyny grają na kartoflisku. Słyszałem, że dzieci po zawodach lekkoatletycznych przychodzą do domu umorusane. Bo jak państwo doskonale pamiętają, jeszcze niedawno tu biegało się po żużlu. Jak widać, ten obiekt jest zupełnie inny. Spełnia marzenia i oczekiwania sportowców, trenerów, działaczy sportowych i mieszkańców Sierpca. Mam nadzieję, że tu będą rozgrywały się pasjonujące rywalizacje lekkoatletyczne, piłkarskie. A nowy obiekt będzie wykorzystany na maksa – mówił podczas uroczystego otwarcia stadionu Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca.
Oddanie nowoczesnego stadionu to inwestycja, która cieszy nie tylko pasjonatów sportu, ale wszystkich mieszkańców Sierpca. Prace obejmowały przebudowę i budowę bieżni lekkoatletycznej wraz z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą o wartości ponad 2 mln zł. Kolejna część inwestycji to budowa z przebudową boiska piłkarskiego wraz z boiskiem wielofunkcyjnym oraz urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą o wartości ponad 5,5 mln zł. Łączna wartość tej inwestycji to prawie 8 mln zł. Fundusze na przebudowę miejskiego stadionu pochodzą z budżetu miasta Sierpc oraz środków zewnętrznych w wysokości ponad 2 mln zł, a dokładnie z: Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W ramach inwestycji wybudowano nowe, zadaszone trybuny, zamontowano 4 zestawy do koszyków na boisko wielofunkcyjne, 2 zestawy do piłki siatkowej na boisko wielofunkcyjne, 1 zestaw do tenisa ziemnego na boisko wielofunkcyjne, 2 zestawy bramek do piłki ręcznej na boisko wielofunkcyjne. Boisko ma także nowe ogrodzenie i oświetlenie oraz nowe tablice wyników. A także wyremontowany budynek siedziby MOSiR. – Jestem szczęśliwy, że stadion jest. Mam nadzieję, że przez wiele lat będzie służył mieszkańcom miasta. Tu będzie inauguracja spotkań MKS Kasztelan, który na nowym obiekcie zagra swoje pierwsze spotkanie ligowe. Trzymam kciuki, by utrzymali się w 4 lidze, zdobyli jak najwięcej punktów oraz powalczyli o awans – mówił Jarosław Perzyński

tekst i fot. rad

Zobacz kolejny artykuł

Choruje coraz więcej pracowników

O coraz większej absencji chorobowej pracowników w województwie mazowieckim mówili eksperci na spotkaniu w Sierpcu. …