Wódka, piwo i papierosy

20 paczek papierosów, 4,5 litra wódki oraz 72 puszki piwa ukradł 22-letni mieszkaniec Sierpca z jednego ze sklepów. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a odzyskany towar wrócił do właściciela.
W nocy z 10 na 11 kwietnia 22-letni mężczyzna wracał chwiejnym krokiem do domu. Za wszelką cenę postanowił zdobyć jeszcze trochę alkoholu. Ponieważ akurat przechodził obok zamkniętego sklepu, długo się nie zastanawiał nad szukaniem otwartej placówki handlowej i kupnem towaru. Tym bardziej że w zasięgu ręki znalazła się cegła, którą wybił szybę w drzwiach wejściowych. – Ze sklepu mężczyzna zabrał 20 paczek papierosów, 4,5 litra wódki oraz 72 puszki piwa. Część łupu zabrał do domu, resztę ukrył w pobliżu sklepu. Gdy nad ranem delektował się skradzionym alkoholem, przypomniał sobie o pozostałym „towarze”. Obudził starszego brata i obaj mężczyźni poszli zabrać zdobycz – relacjonuje oficer prasowy sierpeckiej policji st. sierż. Krzysztof Kosiorek.
Na miejscu obaj panowie natknęli się jednak na policjantów, którzy zabrali ich do aresztu. Odzyskany towar mundurowi oddali właścicielowi.    (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 …