Wielkie bieganie w Sierpcu

Miłośnicy biegów ulicznych powinni pojawić się w niedzielę, 3 września w Sierpcu. Odbędzie się tam bieg „Sierpecka dziesiątka”. Impreza organizowana jest po raz trzeci, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Jak wskazuje sama nazwa biegu, dystans do pokonania to 10 kilometrów. Trasa, która jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, prowadzić będzie ulicami Sierpca. Będą to trzy pętle po 3,33 km. Limit zawodników w biegu głównym to 300 osób.
Zwycięzcy klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn mogą liczyć na atrakcyjne nagrody finansowe. Za pierwsze miejsce to 500 zł. Kolejne lokaty na podium to 400 zł i 300 zł. Przewidziano też nagrodę finansową za ustanowienie rekordu trasy. Będą również prowadzone klasyfikacje w kilku kategoriach wiekowych, a także na najszybszego mieszkańca Sierpca, najmłodszego i najstarszego sierpczanina, najlepszego zawodnika TKKF Kubuś Sierpc.
Biuro zawodów mieścić się będzie przy Centrum Kultury i Sztuki. To tam w niedzielę, 3 września, od godz. 7.30 do 9.30 można jeszcze zapisywać się do biegu, nastąpi weryfikacja wcześniej zgłoszonych zawodników i będą wydawane pakiety startowe. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 10.00.
Aktualne informacje dotyczące biegu można znaleźć na facebookowym profilu „Sierpeckiej dziesiątki” – https://www. facebook. com/sierpecka10/
W związku z biegiem, w godz. 9.00–11.30 wystąpią utrudnienia w ruchu. Zamknięte zostaną ulice Piastowska, Narutowicza, Okulickiego, Polna, Konstytucji 3 Maja, Traugutta. Na trasie biegu wyznaczone są miejsca przejazdu pojazdów: skrzyżowanie ulic Konstytucji 3 Maja – Narutowicza, skrzyżowanie ulic Traugutta – Armii Krajowej, skrzyżowanie ulic Piastowska – Wiosny Ludów (tylko wyjazd z osiedla Jana Pawła II). Na rondzie przy CKiSz będzie można przejechać ul. Świętokrzyską i ul. Piastowską w kierunku Piasków.
Organizatorzy proszą, aby w dniu biegu ograniczyć poruszanie się pojazdami na trasie imprezy, nie parkować na trasie biegu, zamknąć bramy wjazdowe na tereny posesji przy trasie biegu, nie spacerować z psami bez smyczy, nie wypuszczać psów poza teren posesji.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Dla rozśpiewanych uczniów z Zawidza

Trójka uczniów reprezentowała Zespół Szkół Samorządowych w Zawidzu na tegorocznym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej …