W Parku Mirosławskiego trwają zmiany

Do końca sierpnia potrwają prace rozbiórkowe i budowlane w Parku im. Tadeusza Mirosławskiego. Po zakończeniu robót w miejscu starego budynku usługowego będą działały nowe lokale usługowe i kawiarnia.
Prace przy ulicy Wiosny Ludów rozpoczęły się w połowie marca. – Pierwszy tydzień prac, które ruszyły 19 marca, to oczywiście prace rozbiórkowe starego obiektu znajdującego się w Parku im. Tadeusza Mirosławskiego przy ul. Wiosny Ludów w Sierpcu. Zgodnie z zawartą w dniu 13 lutego br. umową z Wykonawcą, panem Jackiem Papierowskim (Firma Usługi Wodno-Kanalizacyjne i C. O. Jacek Papierowski) na miejscu dawnego obiektu powstanie budynek usługowy (kawiarnia) wraz z toaletą ogólnodostępną. Teren, na którym trwają prace rozbiórkowe, został zabezpieczony, niemniej zalecamy ostrożność i bezpieczne poruszanie się w okolicach Parku – mówi o szczegółach inwestycji burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński.
Nowy obiekt ma być gotowy na koniec wakacji. I będzie to dla mieszkańców Sierpca kolejne miejsce, w którym można miło spędzić czas. W nowym budynku znajdą się: sala konsumpcyjna, barek, toaleta, przedsionek, kuchnia, zmywalnia, szatnia z wydzieloną toaletą dla personelu oraz magazyn. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych i wyposażony w drzwi bez progów, toaletę przystosowaną do korzystania dla osób na wózkach inwalidzkich oraz ogrzewanie budynku z węzła cieplnego. Zagospodarowany zostanie dach budynku, który będzie pełnił funkcję tarasu.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Licealiści z Sierpca walczą o indeksy

Czwórka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu wystartowała w finale Ogólnopolskiego Konkursu …