W Liceum Sucharskiego rywalizowali matematyczni prymusi

Już po raz kolejny nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego zaprosili uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum do udziału w matematycznych zmaganiach. Okazją była XI edycja Konkursu Matematycznego „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 15 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. W podsumowaniu, podczas którego ogłoszono wyniki wzięli udział laureaci i finaliści konkursu oraz ich nauczyciele. Gości powitała dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Ewa Jancewicz. – Cieszy mnie fakt, że tak duża grupa uczniów z ościennych szkół podstawowych i gimnazjów odpowiedziała na nasze zaproszenie i wzięła udział w matematycznej rywalizacji – mówiła witając uczestników konkursu.
Pierwszy etap konkursowych zmagań odbył się w listopadzie 2018 r. w poszczególnych szkołach podstawowych i gimnazjach z Sierpca i powiatu sierpeckiego, gdzie wybrano finałowe reprezentacje.
Etap drugi odbył się 7 grudnia 2018 r. w LO. Wzięło w nim udział łącznie 33 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z Borkowa Kościelnego, Gozdowa, Gójska, Lutocina, Mochowa, Rościszewa i Sierpca. W trakcie konkursu, w czasie 90 minut, finaliści mieli rozwiązać siedem zadań zamkniętych oraz pięć zadań otwartych.
Organizatorem konkursu jest Beata Zdrojewska, nauczyciel matematyki w Liceum, która podsumowała wyniki XI Konkursu Matematycznego „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.
Wszyscy finaliści XI edycji konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele finalistów i laureatów podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Laureaci otrzymali nagrody od dyrektor Ewy Jancewicz i Beaty Zdrojewskiej.
Pierwsze miejsce zajęła Amelia Nadratowska, uczennica Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu.

rad
fot. LO Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Na wyjątkowe świętowanie w atmosferze dawnej, tradycyjnej wsi mazowieckiej zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. …