Najnowsze informacje

Umowa na przebudowę stadionu

Jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć prace przy przebudowie stadionu miejskiego w Sierpcu. Burmistrz Jarosław Perzyński podpisał umowę z firmą Panorama Obiekty Sportowe na realizację inwestycji o wartości blisko 8 mln. zł.
Informacja o początku prac cieszy nie tylko pasjonatów sportu, ale wszystkich mieszkańców Sierpca. Podpisana umowa dotyczy prac związanych z przebudową i budową bieżni lekkoatletycznej wraz z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą o wartości ponad 2 mln zł. Kolejna część inwestycji to budowa z przebudową boiska piłkarskiego wraz z boiskiem wielofunkcyjnym oraz urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą o wartości ponad 5,5 mln zł. – Łączna wartość tej inwestycji to prawie 8 mln zł. Fundusze na przebudowę miejskiego stadionu pochodzą z budżetu miasta Sierpc oraz środków zewnętrznych w wysokości ponad 2 mln zł, a dokładnie z: Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej – edycja 2017 (z tego Programu udało nam się pozyskać kwotę 900 tys. zł) oraz Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – pilotaż edycja 2017 (z tego Programu pozyskaliśmy ponad 1,3 mln zł) – mówi o środkach finansowania inwestycji przy ulicy Świętokrzyskiej rzecznik Urzędu Miejskiego Arkadiusz Meller.
W ramach umowy przewidziana jest m. in.: rozbiórka istniejących trybun betonowych (po stronie południowej boiska), dostawa i montaż nawierzchni z syntetycznej trawy, dostawa i montaż piłkochwytów, dostawa i montaż bramek do piłki nożnej, dostawa i montaż wiat dla zawodników rezerwowych oraz sędziów. Po przebudowie będą także nowe, zadaszone trybuny, zamontowane zostaną 4 zestawy do koszyków na boisko wielofunkcyjne, 2 zestawy do piłki siatkowej na boisko wielofunkcyjne, 1 zestaw do tenisa ziemnego na boisko wielofunkcyjne, 2 zestawy bramek do piłki ręcznej na boisko wielofunkcyjne. Boisko będzie miało także nowe ogrodzenie i oświetlenie oraz nowe tablice wyników. Zamontowane zostaną również skocznia w dal, belki odbicia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą. Jeszcze w I kwartale tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę budynków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Przekazanie placu budowy planowane jest jeszcze w tym miesiącu, a zakończenie budowy nastąpi pod koniec 2018 r.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Kolejna edycja archeologicznych prac

Jak zawsze w lipcu rozpoczęły się prace archeologiczne dotyczące poszukiwań sierpeckiego zamku. W tym roku …

Policyjne patrole na wodzie

Okres wakacyjny to z reguły czas wypoczynku nad wodą, z którego w upalne dni korzystają …