Taneczny weekend w Sierpcu

Kilkaset par z całej Polski przez weekend tańczyło w Sierpcu. Okazją do zaprezentowania tanecznego kunsztu w najlepszym wydaniu były Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich i towarzyszący mistrzostwom Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego.

Odbywające się po raz pierwszy w Sierpcu Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich i towarzyszący im Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, to wydarzenie zorganizowane przez Art Dance w Sierpcu i KS Falcon Płock. Współorganizatorem była Federacja Tańca Sportowego (FTS), Mazowiecki Związek Tańca Sportowego, burmistrz miasta Sierpca, Starostwo Powiatowe Sierpc.

Taneczne prezentacje, dające szansę przejścia do wyższych klas tanecznych, rozpoczęli najmłodsi adepci z Sierpca, Płocka i całej Polski. Łącznie w kilku odsłonach zaprezentowało się około 100 par w wieku od 7 do 18 lat. A publiczność oglądała ich w sambie i walcu. Był także energetyczny jive oraz cha-cha. – Wielkie emocje, duże przeżycie, doskonała zabawa – tak o udziale w turnieju mówiła Kalina Wróblewska, której na turnieju towarzyszyła mama Agnieszka i tata Maciej. – Bardzo cieszymy się z każdego kolejnego występu, przyglądamy się, jak tańczą inni. Wspólnie z Kaliną motywujemy się, wspieramy, żeby jak najlepiej nam poszło – mówił Adam Łabiszewski, który tańczy w parze z Kaliną. A swoją taneczną drogę rozpoczynał od zajęć w zespole „Dzieci Płocka”. – Potem stwierdziliśmy, aby pójść może w stronę tańców sportowych. I pojawił się pomysł zajęć w Falkonie. Jest to wymagająca dziedzina, ale dająca satysfakcję i Adamowi i nam – mówiła Beata Łabiszewska, mama Adama, która na turnieju kibicowała mu razem z siostrą Magdą Kawczyńską.
O swojej tanecznej pasji opowiadali także Weronika Kornacka i Maciej Aranowski ze Studia Art Dance w Sierpcu, którzy w swojej kategorii wiekowej zajęli I miejsce.

tekst i fot. rad

Zobacz kolejny artykuł

W Liceum Sucharskiego rywalizowali matematyczni prymusi

Już po raz kolejny nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego zaprosili uczniów klas …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.