Taneczny weekend w Sierpcu

Kilkaset par z całej Polski przez weekend tańczyło w Sierpcu. Okazją do zaprezentowania tanecznego kunsztu w najlepszym wydaniu były Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich i towarzyszący mistrzostwom Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego.

Odbywające się po raz pierwszy w Sierpcu Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich i towarzyszący im Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, to wydarzenie zorganizowane przez Art Dance w Sierpcu i KS Falcon Płock. Współorganizatorem była Federacja Tańca Sportowego (FTS), Mazowiecki Związek Tańca Sportowego, burmistrz miasta Sierpca, Starostwo Powiatowe Sierpc.

Reklama
Taneczne prezentacje, dające szansę przejścia do wyższych klas tanecznych, rozpoczęli najmłodsi adepci z Sierpca, Płocka i całej Polski. Łącznie w kilku odsłonach zaprezentowało się około 100 par w wieku od 7 do 18 lat. A publiczność oglądała ich w sambie i walcu. Był także energetyczny jive oraz cha-cha. – Wielkie emocje, duże przeżycie, doskonała zabawa – tak o udziale w turnieju mówiła Kalina Wróblewska, której na turnieju towarzyszyła mama Agnieszka i tata Maciej. – Bardzo cieszymy się z każdego kolejnego występu, przyglądamy się, jak tańczą inni. Wspólnie z Kaliną motywujemy się, wspieramy, żeby jak najlepiej nam poszło – mówił Adam Łabiszewski, który tańczy w parze z Kaliną. A swoją taneczną drogę rozpoczynał od zajęć w zespole „Dzieci Płocka”. – Potem stwierdziliśmy, aby pójść może w stronę tańców sportowych. I pojawił się pomysł zajęć w Falkonie. Jest to wymagająca dziedzina, ale dająca satysfakcję i Adamowi i nam – mówiła Beata Łabiszewska, mama Adama, która na turnieju kibicowała mu razem z siostrą Magdą Kawczyńską.
O swojej tanecznej pasji opowiadali także Weronika Kornacka i Maciej Aranowski ze Studia Art Dance w Sierpcu, którzy w swojej kategorii wiekowej zajęli I miejsce.

tekst i fot. rad

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Setki osób z całego kraju odwiedziło w minioną niedzielę Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Przyjechali, …