Stypendium Vide Supra

Dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu Aleksandra Mikucka i Emilia Leśniewska zostały stypendystkami fundacji Vide Supra. O przyznaniu indywidualnego wyróżnienia zdecydowały sukcesy dziewczyn w nauce oraz osiągnięcia sportowe.
Mimo dużej rywalizacji, bo nadesłano siedemdziesiąt wniosków z całego kraju, sierpczanki obroniły się. Komisja konkursowa fundacji postanowiła nagrodzić ich świetne wyniki w nauce stypendium. W tym roku przyznała je dwudziestu dziewięciu uczniom. Stypendia przyznawane były utalentowanym licealistom już po raz piąty. W gronie najlepszych znalazły się dwie uczennice sierpeckiego LO. – Ola i Emilia są uczennicami zdyscyplinowanymi, ambitnymi, godnie reprezentują szkołę. Są niezwykle pilne i pracowite. Obie bardzo wiele uwagi i pracy przykładają do rozwijania swoich zainteresowań. To jest tajemnica ich sukcesu – mówią o stypendystkach nauczyciele.
Aleksandra Mikucka, uczennica kl. I b, jest uzdolniona lingwistycznie. Pierwsze miejsce w kręgu jej zainteresowań zajmują literatura niemiecka i język niemiecki. Tuż za nimi jest druga pasja – sport. O przyznaniu stypendium zdecydowały sukcesy Oli w minionym roku szkolnym. Do największych i najważniejszych należy zaliczyć: III miejsce w międzygimnazjalnym konkursie języka niemieckiego, I miejsce w powiatowych zawodach w piłce ręcznej dziewcząt, I miejsce w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju piłki nożnej dziewcząt „Coca-cola camp”, II miejsce w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży (piłka ręczna).
Druga stypendystka, Emilia Leśniewska, uczennica z kl. I e, swoje zainteresowania rozwija w kręgu różnorodnych dziedzin nauki, sztuki oraz sportu. Pasjonuje się biologią, sportem i fotografią. Rok szkolny 2010/2011 owocował dla Emilii w osiągnięcia m.in. z języka polskiego (III m-ce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym), z zakresu przedmiotów przyrodniczych (I m-ce w konkursie „Człowiek, chemia i środowisko”), ze sportu (III m-ce w zawodach pływackich). Emilia zajęła I m-ce w konkursie multimedialnym oraz III m-ce w II edycji Konkursu Fotograficznego „Zjawiska fizyczne wokół nas”.
Obie uczennice od fundacji będą przez cały rok szkolny otrzymywały stypendium w wysokości 150 zł miesięcznie.     (rad)

Zobacz kolejny artykuł

Wycinanki, przejażdżki bryczką i gry dziadków

Lato w skansenie Do końca sierpnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej organizowane są wyjątkowe warsztaty. W …

III Kasztelański Festiwal Smaków

W Sierpcu potrafią się bawić Nawet nieco kapryśna aura nie była w stanie popsuć świetnej …