Sołtys roku i najpiękniejsza zagroda

Od wręczenia nagród, podziękowań i dyplomów rozpoczęła się ostatnia sesja Rady Gminy w Gozdowie. Otrzymali je najlepsi rolnicy z terenu gminy oraz laureaci konkursów na najlepszego sołtysa i najpiękniejszą zagrodę.
W tegorocznej edycji konkursu puchar „Sołtysa Roku 2016” odebrała Katarzyna Rędzikowska z Dzięgielewa. – Dobry sołtys to przede wszystkim dobry organizator, osoba przedsiębiorcza, pełna pomysłów, umiejąca zarazić swoje otoczenie twórczymi działaniami. Sołtys to przede wszystkim praca na rzecz lokalnej społeczności, z ludźmi i ich problemami, ale także i radościami – mówił wójt gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski.
Były także nagrody dla właścicieli najpiękniejszych w gminie zagród. W tym roku I miejsce w kategorii Najładniejsza zagroda wiejska przyznano Iwonie Będzikowskiej z Zakrzewka. Drugie miejsce przyznano Wiolettcie Lewandowskiej z Cetlina. W kategorii Najładniejsza działka siedliskowa I miejsce zdobyła Aleksandra Korpulińska z Lelic, II miejsce Krystyna Banaszkiewicz z Gozdowa, III miejsce Edyta Krasoń z Kurówka. W kategorii Najładniejszy ogródek działkowy wyróżnienie przyznano Jadwidze Walkiewicz z Rempina.
Dariusz Kalkowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Grzegorzem Ratkowskim wręczyli podziękowania i nagrody rolnikom z terenu gminy za szczególne osiągnięcia promujące gminę Gozdowo. Otrzymał ją Ryszard Tomaszewski, który w minionym roku uzyskał wysokie miejsce w krajowych rankingach najlepszych hodowców bydła mlecznego, prowadzonych przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Podziękowania przekazano także Ewie i Michałowi Lewandowskim, którzy otrzymali wyróżnienie w etapie regionalnym XV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 …