Sierpczanin mistrzem Europy

Sportowe emocje, walka z setkami zawodników i sportowe plany miasta. To główny temat rozmowy podczas spotkania Roberta Bandosza z burmistrzem Sierpca Jarosławem Perzyńskim.
Mistrzowski tytuł Robert Bandosz zdobył na początku lipca w Holandii podczas Mistrzostw Europy w Biegach z Przeszkodami. Udział był okazją do promowania Polski i Sierpca. W czasie spotkania w sierpeckim ratuszu Jarosław Perzyński składając gratulacje mistrzowi, odpowiedział: – Jestem dumny z faktu, że jako miasto mogliśmy pomóc Robertowi w wyjeździe do Holandii.
Burmistrz dodał, że Robert Bandosz z pewnością będzie inspiracją dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcą realizować swoje sportowe marzenia.
Po europejskim sukcesie Robert zawalczy o tytuł najlepszego zawodnika świata. W październiku planuje start w Mistrzostwach Świata Biegów z Przeszkodami w Kanadzie. Tu będzie rywalizował z blisko 2 tys. zawodników z całego globu. Wiadomo, że sierpczanin może liczyć na wsparcie władz miasta podczas wyjazdu do Kanady. Tu, jak mówi, ma zielone światło. Odniesione w Holandii zwycięstwo to dla niego ogromny sportowy i osobisty sukces. Na swoim facebookowym profilu pisze: – Nagrodą większą niż wywalczenie Mistrzostwa Europy jest dla mnie fakt, że po wielu latach kontuzji i niepowodzeń moja wieloletnia ciężka praca została zauważona i doceniona, a intensywne, czasem wręcz fanatyczne dążenie do celu i determinacja – wynagrodzone. Wspaniałe uczucie.
W czasie spotkania z burmistrzem, Robert Bandosz nie krył zadowolenia i nie szczędził słów uznania dla sportowych inwestycji w Sierpcu, które od kilku lat są realizowane. Warto dodać, że już niedługo sierpczanie będą mogli cieszyć się z nowego stadionu z bieżnią. – Wiem, że m.in. sukcesy odnoszone przez naszych zawodników Sparty Sierpc przyczyniły się do wizji powstania takiego obiektu. Jeszcze dwa lata temu mogliśmy tylko o tym pomarzyć. Już odliczam dni, kiedy będę mógł zacząć treningi atletyczne, dosłownie na własnym „podwórku”. Będzie to dla mnie ogromna motywacja. – zaznacza Robert Bandosz.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Licealiści z Sierpca walczą o indeksy

Czwórka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu wystartowała w finale Ogólnopolskiego Konkursu …