Sierpc wspiera przedsiębiorczość

Dwie sierpeckie firmy zaprezentowały się na poznańskich targach Budma. Obecność i promocja lokalnych przedsiębiorców na branżowych imprezach to jeden z elementów realizowanego przez miasto projektu „Wspieranie przedsiębiorczości dla pomyślności rozwoju Ziemi Sierpeckiej”.
Na jego realizację miasto pozyskało fundusze unijne. Przygotowana została,,Strategia promocji gospodarczej Ziemi Sierpeckiej” oraz promujące ją logo – litera „S”. Na promocję gospodarczą samorząd miasta przeznaczy prawie sześćset tysięcy złotych. W ramach projektu,,Wspieranie przedsiębiorczości dla pomyślności Ziemi Sierpeckiej”, współfinansowanego z urzędu marszałkowskiego, będzie przygotowana między innymi informacja bazowa o terenach i obiektach inwestycyjnych, lokalni przedsiębiorcy otrzymają wsparcie zwiększające ich konkurencyjność, np. pomoc przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.
Wsparcie lokalnych przedsiębiorców, między innymi poprzez umożliwienie im udziału w targach, wystawach, misjach zagranicznych, to główny cel przedsięwzięcia. A zarazem promocja miasta, regionu i produktów rodzimych firm.
W bieżącym roku przewidziano osiem służących temu celowi imprez. Pierwszą był udział w największych targach budowlanych Budma, gdzie zaprezentowały się dwie sierpeckie firmy: PHU BUDOMEX Dariusz Rzeszotarski i BUDEXSPOL Sp. z o.o. Przedstawiciele firm przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące ich ofert. Wystawcy przedstawili najnowsze, dostępne na rynku rozwiązania dla różnych sektorów branży budowlanej. Firma BUDEXPOL została wyróżniona przez jednego z największych producentów płyt warstwowych w Polsce firmę Izopanel, wśród 10 największych dystrybutorów, tytułem „Najlepszy partner w biznesie”. Symboliczną statuetkę z rąk prezesa zarządu firmy Izopanel odebrał w imieniu zarządu dyrektor handlowy Robert Barchanowicz.
Przypomnijmy, że miasto do współpracy zaprosiło samorząd powiatowy (podpisane jest stosowne porozumienie w tym zakresie). Cały zamysł to sposób na tworzenie marki i wizerunku ziemi sierpeckiej jako obszaru przyjaznego inwestorom. Całość poprzedzona jest badaniami, analizami i konsultacjami ze środowiskiem biznesu, pozwalającymi przyjąć i podjąć jak najbardziej optymalne i oczekiwane działania. Ich ideą w tym zakresie jest to, by wesprzeć jak najmocniej i najbardziej merytorycznie lokalnych przedsiębiorców, ale również zachęcić do inwestowania firmy zewnętrzne.
W ramach projektu odbywać się będą misje gospodarcze, wyjazdy i spotkania z przedsiębiorcami zagranicznymi, między innymi w Chinach, gdzie lokalni biznesmeni będą mogli uzyskać dostęp do najnowszych technologii. Sierpeccy przedsiębiorcy będą mogli również promować swoje firmy i zarazem Sierpc na ogólnopolskich targach. A potencjalni inwestorzy uzyskają szczegółowe informacje o gospodarczym kapitale i wsparciu w regionie sierpeckim na specjalnie przygotowanej platformie informacyjnej. Innowacją jest to, że na tym gruncie do współpracy samorząd zaprasza osoby prywatne chcące np. udostępnić inwestorom swoje nieruchomości czy grunty.     (rad)

Zobacz kolejny artykuł

Pierwszy taki zlot w Sierpcu

Jedenaście najlepszych food trucków, a na nich pyszności pozwalające poznawać i smakować dania z różnych …