Najnowsze informacje

Rozliczaj się w Sierpcu

Do końca złożenia rocznych deklaracji podatkowych zostało jeszcze kilka tygodni. Burmistrz Sierpca zachęca, aby osoby mieszkające w Sierpcu i pracujące tu składały deklaracje w sierpeckiej skarbówce. Wpływy z rozliczanych podatków to pieniądze przeznaczane na kolejne miejskie inwestycje: remonty ulic, chodników, placów zabaw.
Aby pieniądze z rocznych rozliczeń trafiły ponownie do miasta, wystarczy w składanej deklaracji PIT podać adres zamieszkania i sierpecki urząd skarbowy. W specjalnej akcji miasta zachęcającej do składania rocznych rozliczeń włodarze Sierpca przypominają, że nieważny jest meldunek, ale miejsce zamieszkania.
– Zachęcamy osoby, które nie są tu zameldowane, ale pracują w Sierpcu, korzystają z infrastruktury i szeroko pojętych usług, by właśnie w naszym mieście rozliczały się ze skarbówką – zwracają się do podatników mieszkających w Sierpcu władze miasta.
A dlaczego warto? Bo jak wynika z przedstawionych przez miasto informacji, około 24% budżetu, czyli blisko 16 mln złotych stanowi udział miasta we wpływach z podatku dochodowego PIT od osób zamieszkałych w Sierpcu. A to szansa na budowę i remonty kolejnych odcinków dróg, parkingów i chodników. Do miasta trafia ponad 37% podatku płaconego przez mieszkańców. A to przekłada się na realizację kolejnych inwestycji w mieście.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Pierwsze miejsce dla Klaudii

Uczennica klasy II b Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego, Klaudia Ciemiecka, została laureatką I …

Sukces ucznia Ekonomika w Ogólnopolskim Konkursie

Bartłomiej Chrzanowski uczeń klasy pierwszej technikum spedycyjnego Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu zajął II …