Radni uchwalili nowe stawki

Pięćdziesiąt pięć złotych rocznego podatku zapłacą w przyszłym roku właściciele czworonogów w Sierpcu. Tak zdecydowali radni miejscy. Tuż przed świętami uchwalili również stawki przyszłorocznych podatków od nieruchomości. Będą one o kilka – kilkadziesiąt groszy wyższe niż tegoroczne.
O pięć złotych więcej rocznego podatku od posiadanego psa trzeba będzie zapłacić w przyszłym roku. Radni podwyższyli stawkę z 50 do 55 zł. Wyższe będą także podatki od nieruchomości. Od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniosą one 0,47 zł za 1 metr kwadratowy (w roku ubiegłym – 0,68 zł). Stawki dla gruntów pod jeziorami zajętych na zbiorniki wodne, retencyjne lub elektrownie wodne wynosić będą 4,15 zł od 1 ha (w ubiegłym roku – 4,04 zł). W przypadku pozostałych gruntów za jeden metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić 0,16 zł (w roku ubiegłym – 0,15 zł).
O trzy grosze w stosunku do ubiegłorocznej wzrosła stawka podatku od budynków mieszkalnych za metr kwadratowy – wynosi 0,59 zł. Więcej za lokale zapłacą także prowadzący działalność gospodarczą. Za metr kwadratowy powierzchni ustalono opłatę w wysokości 18,81 zł (w roku ubiegłym – 17,91 zł).     rad

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Setki osób z całego kraju odwiedziło w minioną niedzielę Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Przyjechali, …