Punkt w „Piątce” otwarty

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyninie otwarto Punkt Przedszkolny. Jest dostosowany do potrzeb 50 dzieci. Koszt inwestycji wyniósł ponad 575 tys. zł.
Punkt Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 5 będzie służył 50 dzieciom. Jest wyposażony w nowe meble i zabawki, które posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz w dywan multimedialny, nadający się zarówno do zabawy, jak i do nauki.
Podczas otwarcia punktu burmistrz miasta Paweł Kalinowski podziękował dyrektorowi placówki Robertowi Pypkowskiemu za „ogromną determinację”, pracownikom Urzędu Miasta za sprawną pracę, Radzie Miejskiej za przekazanie środków finansowych oraz firmie Global Systems Marcina Balcerzaka za wykonanie obiektu. Jego całkowity koszt wyniósł 575 772,80 zł. Wyraził też nadzieję, że nowo powstały punkt przedszkolny stanie się dla dzieci „drugim domem, miejscem fantastycznej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń i pogłębiania wiedzy w atmosferze przyjaźni i akceptacji”.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli też m.in. wiceburmistrz Halina Fijałkowska, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki oraz dyrektorzy innych publicznych przedszkoli i jednostek miejskich.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Licealiści z Sierpca walczą o indeksy

Czwórka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu wystartowała w finale Ogólnopolskiego Konkursu …