Pracują nie tylko w Browarze Kasztelan

W minionym roku w Sierpcu i okolicach stworzono bądź odnowiono 7 punktów, w których można uprawiać sport i wypoczywać. To efekt pracy wolontariuszy Browaru Kasztelan, którzy po raz piąty wzięli udział w programie grantowym pn. InicJaTyWy, organizowanym przez Carlsberg Polska.
Jak informuje Jagoda Jastrzębska, kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska, InicJaTyWy to program, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych, stwarzanie warunków zachęcających do aktywnego wypoczynku oraz działania kulturalne i edukacyjne. Każdy pracownik Carlsberg Polska może przedstawić swój pomysł na działania obliczone na długotrwały efekt i zawnioskować o grant w wysokości 7 000 zł.

Reklama
Pracownicy Kasztelana co roku aktywnie włączają się w program i realizują swoje autorskie projekty. W roku ubiegłym zaangażowało się 41 wolontariuszy, którzy przeprowadzili 7 projektów i przepracowali przy nich łącznie 441 godzin. W Sierpcu pracownicy Kasztelana zagospodarowali skwer przy stacji PKP, wyposażając go m.in. w stół do szachów i nasadzając zieleń, zorganizowali również miejsce rekreacyjne oraz oczyścili staw i stworzyli przy nim miejsce wypoczynkowe. Pozostałe projekty skoncentrowane były na zorganizowaniu przestrzeni do uprawiania sportu. Wolontariusze zbudowali, wyposażyli i otoczyli zielenią boisko do piłki siatkowej plażowej w Rydzewie. Stworzyli miejsce do aktywnego wypoczynku w Mochowie, gdzie można teraz zagrać w tenisa stołowego w plenerze. Utworzyli boisko do gry w piłkę nożną i siatkową w Sudragach. Przeprowadzili modernizację boiska piłkarskiego i uporządkowali teren wokół niego w miejscowości Łąkie. Wszystkie projekty realizowane były we współpracy z lokalnymi urzędami oraz organizacjami. W niektórych brali także udział mieszkańcy.
– Jesteśmy nie tylko pracownikami Browaru Kasztelan, ale także mieszkańcami Sierpca i okolic. Dlatego widzimy, jakie obszary i miejsca wymagają wsparcia – mówi Artur Zduńczyk, pracujący w pakowarni w Browarze Kasztelan i koordynator projektu oczyszczania stawu. – Program InicJaTyWy pomaga nam aktywnie działać. Nasze projekty to realna korzyść dla lokalnych społeczności, ale też ogromna satysfakcja dla nas jako ich autorów i wykonawców.
Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. Przez ten czas Carlsberg Polska przeznaczył na projekty swoich pracowników 380 tys. złotych. W ciągu pięciu edycji programu zrealizowanych zostało w sumie 47 projektów w Brzesku, Sierpcu, Szczecinie i Warszawie. W działania zaangażowało się 324 pracowników, którzy przepracowali społecznie 3743 godziny.

(t)
fot. Carlsberg Polska

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Na wyjątkowe świętowanie w atmosferze dawnej, tradycyjnej wsi mazowieckiej zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. …