Powstaje pierwszy sierpecki żłobek

Trwają prace remontowe budynku dla pierwszego sierpeckiego żłobka. Docelowo z opieki korzystać tu będzie 24 dzieci. Pierwsza miejska placówka ma pomóc rodzicom w powrocie do pracy zawodowej.
Na siedzibę żłobka miasto adaptuje budynek przy przy ul. Armii Krajowej 1A. Miasto na ten cel pozyskało środki unijne z programu PROW. Placówka powstaje w ramach projektu pn.: „Aktywny Rodzic – wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 w wyniku utworzenia żłobka w Sierpcu”. Jak mówił burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, na remont przeznaczona będzie kwota około 1,2 mln zł. Miasto poniesie 10% tych kosztów. Dodatkowo z budżetu miasta na ten cel wygospodarowano około 600 tys. zł na remont poddasza w budynku, aby w przyszłości pierwsze i drugie piętro mogło być przeznaczone na cele społeczne. Nowy wygląd zyska nie tylko miejsce przeznaczone na żłobek. Zmiany czekają także teren wokół budynku. W planach jest remont ulicy, chodników i budowa parkingu oraz placu zabaw dla dzieci.
W pierwszym miejskim żłobku będą prowadzone trzy ośmioosobowe grupy. Po zakończeniu projektu, czyli za około półtora roku, miasto planuje rozszerzyć możliwość korzystania z opieki nad dziećmi także dla rodziców nieaktywnych zawodowo.

tekst i fot. rad

Zobacz kolejny artykuł

Wymarzony stadion

Spełniło się wielkie marzenie sierpeckich trampkarzy. Po wielu, wielu latach oczekiwań mają swój wymarzony stadion. …