Policja zatrzymała podejrzanych

Sierpeccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 27 lat podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.
Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu regularnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. – Podczas kontroli drogowej samochodów osobowych ujawnili i zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany, młynek do rozdrabniania suszu roślinnego oraz szklaną „lufkę”. Zabezpieczone substancje oraz przedmioty przekazano do dalszych badań. Ponadto na terenie posesji jednego z zatrzymanych mężczyzn ujawnili pieniądze w kwotach ponad 11 000 złotych oraz 370 euro w gotówce. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji sierż. Aleksandra Szarwińska.
Policjanci zapowiadają kontynuację takich działań. – Ich podstawowym celem jest przede wszystkim ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami, niedopuszczenie do wprowadzenia na rynek narkotyków oraz doprowadzanie przed wymiar sprawiedliwości sprawców takich przestępstw. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest w Polsce zabronione i zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia – dodaje Aleksandra Szarwińska.

(jac)
fot. KPP w Sierpcu

Zobacz kolejny artykuł

Niedziela Palmowa w skansenie

Na wyjątkowe świętowanie w atmosferze dawnej, tradycyjnej wsi mazowieckiej zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. …